Tema: kurz

Kurz e ‘godet’ fort Serbinë me këtë deklaratë për Kosovën

Nëse Serbia dëshiron me u ba pjesë e shtëpisë së familjes ma të madhe europiane duhet me njoftë Pamvarësinë e Kosovës dhe me zgjedh...

Kurz nesër në Kosovë, takohet me Presidentin Thaçi

Kancelari austriak, Sebastian Kurz mbas vizitës që kishte sot në Beograd, në mbramje pritet me u nis edhe për në Kosovë. Në kuadër të kësaj...

Kurz në Beograd tregon kushtin që Serbia me hy në BE

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndrue për nji vizitë zyrtare në Beograd, ku asht takue me presidentin serb, Aleksandar Vucic. Simbas raportimeve të mediave serbe,...

Kancelari austriak viziton Beogradin e Prishtinën

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz javën tjetër ka me qëndrue për nji vizitë në Kosovë. Te Martën ai ka me u takue me Presidentin Hashim...

Haradinaj takohet me Kurz dhe Markovic (foto)

Kryeministri i Kosovës asht tue qëndrue në Budva të Malit të Zi, ku po zhvillohet Konferenca Ekonomike. Me këtë rast Haradinaj ka ba të ditun...

Skandal diplomatik në Shkup: Kancelari austriak pritet me flamur të Letonisë!!!

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, i cili sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, u prit me flamur të gabueshëm në ceremoninë zyrtare para...

Haradinaj takon Kancelarin Kurz: Austria partner i madh i Kosovës

“Mbështetja e Austrisë në rrugën drejt integrimeve evropiane dhe euroatlantike të Kosovës është më se e nevojshme dhe ne besojmë se Austrinë do ta...

Thaçi ka besim të plotë në Kancelarin austriak (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderue Kryeministrin bullgar, Boyko Borissov, për atë çka ka ba derisa Bullgaria kishte Presidencën e Bashkimit Europian, por...

Austria kërcënon me bllokim të marrëveshjes Maqedoni-Greqi

Marrëveshja historike mes Maqedonisë dhe Greqisë për emnin mundet mos me hy asnjiherë në fuqi për shkak të Austrisë. Mediat ndërkombëtare shkruejnë që Kancelari austriak,...

Kurz përkrah idenë e Vucic’it për ‘Jugosllavinë e re’

Kancelari austriak Sebastian Kurz i ka dalë në përkrahje idesë së Presidentit serb Aleksandar Vucic dhe të Kryeministrit shqiptar Edi Rama, e cila synon...