Tema: kurz

Kurz: Dialogu me Kosovën ja hap dyert për në BE, Beogradit

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz, ka thanë se dialogu në mes Prishtinës dhe Beogradit asht i nevojshëm për me vazhdue në mënyrë konstruktive,...

Kurz i Austrisë kerkon prej BE’s me ja ba ‘bllok’ Turqisë!

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz kerkon me bllokue vendimin e Këshillit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për vazhdimin e bisedimeve të...

Çmenden turqit, e kercënojnë me vdekje ministrin e jashtëm austriak

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë Sebastian Kurtz po përballet me kercënime mbasi që asht njani nga kritikët ma të mëdhaj të presidentit...