Tema: kuvendi

Kuvendi mban seancën. Qendrime të ndryshme t’Opozitës

Kuvendi i Kosovës mban sot seancën e radhës. Ajo që mbetet të shihet në këtë seancë asht nëse opozita do të vazhdojë të perdorë mjete...

Seanca, nesër n’orën 10: 00. Rendi i ditës me 18...

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare nesër n'orën 10:00, ndërkohë që tensionet mes Pozitës dhe Opozitës nuk janë ulë dhe asgja në...

Selimi: AAK s’ka me bojkotue Kuvendin, veç ka me pengue punën...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se partia ku ash tai – AAK, nuk ka me i bojkotue seancat e Kuvendit, por ka...

Presidentja s’asht në seancë. Qe ku gjindet

Atifete Jahjagës, si presidente e Republikës së Kosovës, i ka mbete pak ma shumë se nji muej deri në përfundim të mandatit të saj. Perkundër...

Fatmir Limaj: Kuvendi jo legjitim. Koha me u testue te qytetaret

Fatmir Limaj, Nisma per Kosoven, ka thane se ky parlament tashma e ka humb legjitimitetin dhe asht koha ma e mire me shkue me...

Kurti ja jep urimin Thaçit mos me u zgjedh president!

Albin Kurti ka thane se uroj qe Thaçi te mos zgjedhet president, tue shtue se bahen kompromise me Serbine. Kurti ne nji lidhje direkte prej...

Hashim Thaçi i prinë deputetëve te PDK’s drejt sallës se Kuvendit

Zv.Kryeministri i Kosovës, dhe njiherit Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi asht nis në drejtim të sallës së Kuvendit, tue ju pri, deputetëve...

Kuvendi e Qeveria blindohet prej policëve!

​Zgjedhja e presidentit të vendit, festa që asht paralajmëru për të dhe n'anën tjetër protesta e thirrun nga tri partitë opozitare ka ba që...

Kurti: Vendi ka nevojë për nji Kuvend të ri

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thanë se vendi ka nevojë për nji Kuvend të ri, i cili ka me zgjedhë presidentin e...

Blushi: S’due që parlamenti i Shqipnisë me u ba si n’Kosovë!

​Ben Blushi asht shpreh se seanca e sotme në Kuvend duhet të ishte nji debat serioz për dekriminalizimin dhe jo shitore voshë. Tue folë për...