Tema: kuvendi

Kuvendi kujton masakren ne burgun e Dubraves

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë në shënimin e 20 vjetorit të masakrës që shteti serb  kreu në Burgun e Dubravës. “Seancë e veçantë e...

S’ka kuorum në Kuvend, ndërprehet seanca

Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës ka ndërpre punimet e seancës plenare ku u diskutue për komisionin që ka me drejtue themelimin e...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb të kryem në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, ka propozue që Rezoluta për gjenocidin serb të kryem në Kosovë me u votue para se...

Thaçi: Kjo asht puna ma e mençun që mundet me ba...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahë nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, tue thanë...

Kuvendi diskuton gjenocidin

Sot Kuvendi mban seancë plenare me gjithsejtë 7 pika, ku ndër të tjera asht propozim rezoluta për gjenocidin dhe themelimi i Tribunalit. R e n d...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

Filloi me nji orë vonesë, e deputetët shpejt shkuen në pauzë mbasi nuk kishte kuorum, tash ka dështue seanca krejt. Ka dështue seanca e Kuvendit...

LIVE: Kuvendi diskuton për gjendjen në Telekom (video)

https://youtu.be/6ecyv72l2zc

Nesër seancë e jashtëzakonshme, kjo asht arsyeja

Nesër Kuvendi i Kosovës ka me mbajtë nji seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë ka me u diskutue për gjendjen në Telekomin e Kosovës dhe...
Kadri-Veseli

Lansohet Tribunali per Krimet e Serbise ne Kosove

Sot në Kuvendin e Kosovës ka me u mbajt takimi qe ka per qellim lansimin e Tribunalit për Krimet e Serbisë në Kosovë. Kështu ka...

Kuvendi nxjerr rezolutë lidhun me gjenocidin e Serbisë në Kosovë

Kuvendi i Kosovës me 69 vota ka nxjerr nji rezolutë përmes të cilës do t’i drejtohet Bashkimit Europian, përkatësisht institucioneve të saj, Këshillit të...