Tema: kyle scott

Dy ambasadoret amerikane te bindun: 2019 – Viti i Marrëveshjes

Editorial i përbashkët i ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett dhe atij në Serbi, Kyle Scott.    Kyle Scott & Philip S. Kosnett  Guximi dhe kreativiteti i...

Scott: Kështu duhet me qenë marrëveshja Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, asht takue të Premten me ambasadorin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Kyle Scott, me të cilin kanë bisedue...

Ambasadori amerikan në Serbi: Qe prej çka mvaret marrëveshja Kosovë-Serbi

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka thanë sot se asht i lumtun me lëvizjet e fundit të cilat dëshmojnë që Prishtina dhe Beogradi...

Qe çka thotë ambasadori amerikan për ushtrinë e Kosovës

Për ushtrinë e Kosovës ka folë edhe Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Beograd, Kyle Scott. Ai ka thanë për të përditshmen serbe...

Amerika e ka pa tashma perziemjen e Rusisë n’Ballkan!

Ambasadori i SHBA've në Serbi, Kyle Scott, ka thanë se në Ballkan mundemi me pa hapat e përziemjes së Rusisë në politikë. Ai si shembull...

Ambasadori amerikan: As Kosova as Serbia nuk po i përmbushin obligimet...

Ambasadori i SHBA've në Serbi, Kyle Scott ka vlerësue se edhe Beogradi edhe Prishtina duhet m’i përmbushë obligimet që burojnë nga Marrëveshja e Brukselit. Ai...

Ambasadori amerikan në Serbi, deklaratë interesante për Serbinë dhe Kosovën

Serbia nuk asht e nevojshme të zgjedhë në mes miqësisë me Rusinë dhe miqësisë me Perendimin, ka thanë ambasadori i SHBA've në Serbi Kyle Scott. “Nëse...