Tema: lavrov

Pompeo deklarohet për Iranin nga Rusia. Po çka po lypë atje?

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thote se SHBA’te nuk done lufte me Iranin, ne kohen kur jane rrite tensionet midis dy shteteve.  Gjate deklarimit...

Ministri rus e shtin me kesh Sekretarin amerikan Pompeo dhe gazetarët...

Takimi ne Finlande ndermjet ministrit te jashtem rus Sergey Lavrov dhe sekretarit amerikan te shtetit, Mike Pompeo ka nise me pak hajgare.  Gjate fotosesionit para...

Çka i shkruejti Lavrov Mogherini’t diçka për Kosovën?

Bahet e ditun që Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, disa ditëë para ardhjes në Beograd i ka shkrue Federika Megherinit ku i ka...

Lavrov: Ky asht kushti i Rusisë për pranimin e marrëveshjes mes...

Moska ka me qenë e gatshme me shqyrtue në mënyrë konstruktive zgjidhjen për marrëdhaniet me Kosovën, nëse zgjidhja do të jetë e pranueshme për...

Ministri i jashtëm rus deklarohet për dialogun n’Bruksel dhe Ushtrinë e...

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov vlerësoi se përpjekjet e dështueme të BE’së në ndërmjetësimin midis Beogradit dhe Prishtinës dhe Shteteve të Bashkueme detyruen...

Marrëveshjet Kosovë-Serbi, Lavrov e ka këtë thirrje

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thanë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Begradit si dhe ka ba thirrje që...

Dacic ‘vajton’ të rusët për Kosovën, e përmend edhe Nishin!

Shqiptarët nuk e kuptojnë se situata dhe bota ka ndryshue, tha sot në Soçi zavendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm serb Ivica Dacic. Në...
lavrovdacic

Çka po kërkojnë tash rusët për Kosovën?

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thanë sot se Kosova ka dështue me zbatue marrëveshjet e arrituna në Bruksel me Serbinë. Ai i...

Lavrov tregon se qysh kishte me mujt me qenë i suksesshëm...

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thanë se samiti në mes të presidentit rus, Vladimir Putin dhe atij të Shteteve të Bashkueme,...

Kqyreni qysh rrxohet Lavrov para se me mbajt nji fjalim! (video)

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, derisa po ngjitej në skenë me mbajtë një fjalim në forumin “Rusia – vendi i...