Tema: LDK

Këto janë 2 kushtet e LDK’s m’u ba pjesë e nji...

Në takimin e fundit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në mes të liderëve dhe grupit parlamentar të kësaj partie, Gazeta Metro mëson se...

Veseli “godet” fort LDK’n

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka ba nji thirrje për Lidhjen Demokratike të Kosovës, tue thanë se kot po i fërkon duert. Mbas takimit koordinues...
ramizi, 2014

Bardhyl Meta përkujton Ramiz Kelmendin në dy vjetorin e vdekjes së...

​Publicisti dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Bardhyl Meta me anë të nji postimi në rrjetin social ”Facebook”, ka përkujtue shkrimtarin, gazetarin dhe profesorin...

Deklaroi se s’duhet me u rrxue “Qeveria Haradinaj”, LDK i reagon...

Lidhja Demokratike e Kosovës asht distancue nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Mbrendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i...

Mbledhet LDK’ja, për çka po diskutojnë?

Zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë tue mbajtë nji takim, raporton Gazeta Metro. Burime të Gazetës mbrenda LDK’s, bajnë të ditun se ata po...

LDK tregon edhe njiherë a ka me iu bashkue Ekipit Negociator

Lidhja Demokratike e Kosovës po kërkon që sa ma parë vendi me shkue në zgjedhje të parakohshme. Simbas kësaj partie, koalicioni qeverisës nuk ka...

Qeveria e ardhshme me kryeministër nga LDK – Qe kush po...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka reague ndaj deklaratave të zyrtarëve të Vetëvendosjes që partia e Kurtit ka me mujr me...

Hoxhaj i pergjigjet Mustafes ne vend te Veselit

Zv/kryeministri i Kosovës dhe zv/kryetari i PDK, Enver Hoxhaj, ju pergjegj Isa mustafes ne postimin e tij ku e goditi kreun e PDK Kadri...
Avdullah Hoti

Hoti s’iu ndahet zgjedhjeve – ironizon me pozitën

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, insiston se në Kosovë duhet me pasë zgjedhje. Madje, ai thotë se dikush po...

Kryesia e LDK’s bani homazhe te varri i Kolonel Tahir Zemaj

Sot në Strellc, nji delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i udhëhequn nga nënkryetari Haki Rugova në emën të kryesisë së LDK's, bani homazhe...