Tema: le pen

“Kosova asht koloni amerikane, SHBA aty ka bazën ma të madhe...

Themeluesi i partisë “Front National” (Fronti Kombëtar) Jean Marie le Pen, tash në konflikt dhe në kontest gjyqësor me të bijën Marine le Pen...

Le Pen e shokueme: Qysh Thaçi me u ulë mbrapa Macron’it,...

Politikanjua franceze e ekstremit të djathë, Mari Le Pen, ka thanë se asht ndje e shokueme me trajtimin që i asht ba presidentit të...

Marine Le Pen në Romë takim me Salvinin: Jemi kundër BE’s!

Pak muej nga zgjedhjet e ardhshme europiane liderja e së djathtës franceze Marine Le Pen, deputete e Parlamentit francez dhe kryetarja e forcës politke...

Le Pen detyrohet me ba teste psikiatrike në Francë

Nji gjykatë franceze ka urdhnue kreun e ekstremit të djathtë Marine Le Pen me ju nënshtrue testeve psikiatrike, si pjesë e nji hetimi mbi...

Fryma franceze. Çfarë triumfi! Çfarë debakli! Çfarë gëzimi!

   Nezir Kraki Në rrugëtimet historike të popujve janë disa personazhe, janë disa momente, janë disa fitore që vlejnë më shumë se të tjerat. Datat zakonisht...

Bieber: Gruevski dhe Orbán nuk janë ma të mirë se Le...

Analisti austriak Florian Bieber e ka porosit publikisht kryetarin e Grupës së Partisë Popullore dhe kryesin e saj në Parlamentin Europian, Joseph Daul, se...

A sinjalizon fitorja e Macron fundin e populizmit në Europë?

Jane Merrick, CNN Në fjalimin e tij të fitores, Emmanuel Macron pranoi “zemërimin, ankthin dhe dyshimin” në mesin e atyre që votuan për rivalen e tij,...

Macron e ‘godet’ fort Le Pen’in me këtë deklaratë

Presidenti i zgjedhun i Francës, Emmanuel Macron, u zotue se ka me shërbye me përulësi, me forcë dhe tue u ndejt besnik parimeve të...

Edi Rama ban hajgare me Bashën me foton e Le Pen...

Duket se Kryeministri i Shqipnisë e ka ndarë mendjen që çdo ditë me nxjerr nga nji foto në Facebook tue ironizue çadrën e opozitës. Kësaj...

Emmanuel Macron zgjedhet President me 65.5% të votave

Ne zgjedhjet e mbajtuna sot ne France per zgjedhjen e presidentit te ri, ka fitue Emmanuel Macron. Le Figaro njofton se Macron ka fitue me...