Tema: libri

Edhe nji libër tjetër për Thaçin

Salla UNESCO e Muzeut Historik Kombëtar, këtë të Premte mirëpriti nji ngjarje të rrallë kulturore. Bahet fjalë për promovimin e librit të autorit francez,...

Ky asht libri që po mbante në dorë Assange kur u...

Julian Assange u arrestue sot në Ambasadën e Ekuadorit në Londër mbas 7 vjetësh qëndrimi aty. Assange u arrestue në Londër sot mbasi Ekuadori ia...

Mbesa e Saddam Hussein’it: Kam me shkrue libër, me ia tregue...

Njerëzit kanë keqkuptime të mëdhaja, lidhun me atë se çka ka ndodhë në Irak, thotë mbesa e Sadam Husseinit, Hareer Hussein Kamel. Ajo u ka...

E kapi me dashnoren greke: Si e dhunoi Esat Toptani valiun...

Gazeta Mapo publikoi të Martën pjesë nga libri i suksesshëm i gazetarit Ilir Ikonomi me titull “Esat Pashë Toptani: Njeriu, lufta, pushteti”. Mes të...

Ja une, ja Maradona – Pjesë nga libri “Topi asht imi”...

Pjesë nga libri “Topi është i imi (Gjithçka që deri sot nuk e kam thënë lidhur me futbollin, blerjet, dhomat e zhveshjes)”, botimet Saras Nga...

Libri që trondit politikën: Qeveria Rama po i pastron paret e...

Alexander Haneke, FAZ Nuk ka një tjetër temë që ka preokupuar më shumë dhe më intensivisht agjencitë perëndimore të sigurisë gjatë këtyre viteve të...

Michelle ‘as nuk provoi të keshte’ në inaugurimin e Trump’it

Ish zoja e parë Michelle Obama shkruen në librin e saj të ri se ajo nuk ishte në gjendje me mbajtë nji fytyrë të...

Lorik Cana vjen me mesazh për librin, por shihni se çka...

Lorik Cana ish-kapiteni i Kombetares i asht bashkue nismes #TakohemiPerNjeLiber dhe me nji mesazhi fton krejt shqiptarët me u ba pjesë e saj. Kryeministri Rama, ka postue...

Autori në libër e quen Thaçin ‘ma rebeli prej politikanëve’

Libri “Lindja e një demokracie: Hashim Thaçi dhe rruga drejt pavarësisë së Kosovës”, me autor Jacques Baudouin dhe parathanie të shkrueme Bernard Kouchner asht...

Thaçi: Edhe nji libër i ri qe pasqyron sfidat e popullit...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftue se asht tue promovue librin “Lindja e një demokracie: Hashim Thaçi dhe rruga drejt Pavarësisë së Kosovës”,...