Etiketim: libri

Te Fundit

Kufini Kosovë-Shqipni, presidenti Thaçi jep këtë deklaratë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ba nji falënderim të gjatë ndaj Shqipnisë për gjithë ndihmën që iu dha shqiptarëve të Kosovës gjatë viteve...

E bujshme: Adnan Januzaj drejt Serie A, s’keni me besue te cili ekip

Roma u detyrue me ndërhy në merkato mbas lëndimit të Nikolo Zaniolo. Talenti i verdhekuqve ka mbyllë sezonin mbas këputjes së ligamenteve dhe në...

Kopje e doktoraturës, tradhtitë bashkëshortore: Cilat ishin anët e errëta të Martin Luter King?...

“Mos i takoni kurrë herojtë tuej!”, thotë nji proverb i mençun amerikan. Dhe, ai mundet me qenë i shkruem lehtësisht nga nji avokat i...