Tema: lideret

Mbas përfundimit të takimit mes liderëve, deklarohet Veseli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetnor për Dialog,...

Përfundon takimi i liderëve, për çka u dakorduen?

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e...

Mbledhen përsëri liderët e shtetit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftue në nji takim të gjithë liderët e shtetit. Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri...
Hashim Thaçi

Kjo asht deklarata e Thaçi mbas takimit me liderët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se në takimin me liderët e koalicionit qeverisës dhe ambasadorin amerikan, Philip Kossnet, ka bisedue për çashtjet...

Mbledhen sërish liderët e shtetit, kësaj radhe në Presidencë

Kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe zv/kryeministri Fatmir Limaj i kanë shkue në nji takim të radhës presidentit Hashim Thaçi. Periskopi mëson se liderët...

Liderët e partive në pushtet: Koalicioni asht funksional dhe stabil

Takimi mes liderëve të koalicionit ka zgjatë për ma shumë se dy orë. Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli kanë diskutue për...

Qeveria tregon zyrtarisht çka u diskutue në takimin e jashtëzakonshëm të...

Takimi i jashtëzakonshëm i koalicionit qeverisës i thirrun nga kryeministri Ramush Haradinaj, ka përfundue para pak minutash, takim ky që zgjati ma shumë se...

Qe çka u bisedue në takimin e jashtëzakonshëm ndërmjet liderëve të...

Në takimin e jashtëzakonshëm ndërmjet liderëve të PAN'it, i cili përfundoi para pak minutash, asht arritë pajtueshmëni për vazhdimin e partneritetit. Megjithëse, ka pasë...

Trump, Merkel, Stoltenberg dhe liderë të tjerë të botës i shkruejnë...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, Presidenti i Gjermanisë, Frank – Walter Steinmeier, Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, ai i...

Mbledhen liderët e BE’s – Merkel pranon se ka m’u diskutue...

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë si dhe marrëdhëniet mes dy shteteve kanë ba që liderët e Bashkimit Europian me u mbledhë sonte dhe me...