Tema: lideret

Letër publike liderëve: Mos hajdeni ma te varret me na mashtrue...

Zana Bytyqi nga Organizata Joqeveritare “Familja dhe Shpresa” nga Klina, ju ka dërgue nji letër të hapun të gjithë liderëve të shtetit me radhë,...

Njana prodekane, tjetra profesoreshë e gazetare: Profesionet e grave të liderëve...

Prodekane, profesoresha, gazetare, por edhe amvise, janë këto disa nga profesionet që udhëheqin gratë e personave ma të komentuem në politikën tonë. Thuhet se...
hashim thaçi

Presidenti Thaçi tregon se çka u bisedue në takimin e liderëve...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmjet nji postimi në Facebook ka tregue për takimin që kanë mbajtë sot liderët e shtetit me Nënsekretarin për...

Liderët drekojnë mbas takimit me diplomatin amerikan, ende asnji deklaratë

Liderët kosovarë sot kanë mbajtë nji takim me Sekretarin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës për çashtje politike, David Hale. Simbas asaj që raportohet në...

Mbas përfundimit të takimit mes liderëve, deklarohet Veseli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetnor për Dialog,...

Përfundon takimi i liderëve, për çka u dakorduen?

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e...

Mbledhen përsëri liderët e shtetit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftue në nji takim të gjithë liderët e shtetit. Me ftesë të kryetarit të Kuvendit, Kadri...
Hashim Thaçi

Kjo asht deklarata e Thaçi mbas takimit me liderët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se në takimin me liderët e koalicionit qeverisës dhe ambasadorin amerikan, Philip Kossnet, ka bisedue për çashtjet...

Mbledhen sërish liderët e shtetit, kësaj radhe në Presidencë

Kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe zv/kryeministri Fatmir Limaj i kanë shkue në nji takim të radhës presidentit Hashim Thaçi. Periskopi mëson se liderët...

Liderët e partive në pushtet: Koalicioni asht funksional dhe stabil

Takimi mes liderëve të koalicionit ka zgjatë për ma shumë se dy orë. Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj e Behgjet Pacolli kanë diskutue për...