Tema: lista serbe

Mbas akcionit të sotëm në Veri, Lista Serbe del me këtë...

Lisata Serbe, e cila udhëheqet nga Goran Rakic, ka ftue gjithë serbët e Republikës së Kosovës me protestue nesër në veri të Mitrovicës. Protesta ka...

Djuric tregon a e mbështet Lista Serbe rrximin e Haradinajt

Të Premten për në Beograd kanë udhëtue përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, të cilët janë takue me presidentin serb, Aleksandar Vucic, dhe drejtorin e...

Loja e Listës Serbe me shtetin e Kosovës, pa i marrë...

Lideri i Listës Serbe, Goran Rakic, tha sot mbas takimit me presidentin e Serbisë se kryetarët e komunave të veriut janë të gatshëm me...

Qe kush fitoi e hupi ne veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka publikue rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposavic, Zubin Potok, Zvecan dhe Mitrovicë e...

Zv/kryeministri “godet” Listën Serbe dhe VV’n

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thumbue dy partitë politike, Listën Serbe dhe Vetëvendosjen, mbas fillimit të fushatës parazgjedhore në katër komuna në veri...

KQZ’ja certifikon Listën Serbe

Paneli për Ankesa dhe Parashtresa PZAP e ka urdhnue Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me e certifikue Listën Serbe, konkretisht kandidatët e kësaj partie për...

PZAP ia pranon ankesën, Lista Serbe certifikohet për zgjedhjet në veri...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) e ka pranue ankesën e Listës Serbe për certifikim në zgjedhjet për katër komunat e veriut. Kjo asht...

KQZ nuk certifikon kandidatët për kryetarë të Listës Serbe

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka certifikue kandidatët për kryetarë të komunave veriore për zgjedhjet e 19 Majit nga Lista Serbe. Në mbledhjen e sotme ishin...

LDK: PAN’i po e shfrytëzon PSD’n dhe Listën Serbe me ndejt...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK's, Avdullah Hoti, ka sulmue edhe njiherë koalicionin qeverisës, tue thanë se po e mban pushtetin në mënyrë jodemokratike. Ky...

Lista Serbe ndigjon urdhnin e Vucic’it, merr pjesë në zgjedhjet e...

Lista Serbe ka me marrë pjesë në zgjedhjet komunale në katër komunat veriore. Vendimi u mor mbas takimit të përfaqësuesve të Listes Serbe me presidentin...