Tema: Liverpool

Studimi i britanikëve: Salah ndikon në ranien e islamofobisë

Nji studim i Universitetit britanik të Stanfordit tregon se për shkak të futbollistit egjiptian, Mohamed Salah, i cili luen për ekipin e Liverpoolit, që...

Qe çka shkruen Shaqiri mbas titullit të Champions League

Xherdan Shaqiri asht shpall sonte kampion, me ekipin e tij Liverpoolin, në Champions League. Liverpooli shënoi fitore prej 2 me 0 ndaj Tottenhamit për me...

Liverpool, kampion i Europës

Ekipi i Livepool'it ka fitue ne finalen e madhe të Champions League tue mposhtë Tottenham'in me rezultat 2-0. Gollat per Liverpool'in i kane realizue Salah...

Dita e finales, Liverpool dhe Tottenham kërkojnë trofeun e madh të...

Momenti i shumëpritun ka ardhë. Sot në mbamje në Wanda Metropoliatano të Madridit luhet finalja e Champions League, nji sfidë e gjitha angleze mes Tottenham...

FIFA jep parashikimin: Shaqiri realizon goll në minutat e fundit dhe...

Futbollisti kosovar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, asht parashikue si futbollisti që ka me ia fitue Ligën e Kampionëve ekipit të tij. Kur jemi në prag...

Theresa May: Muj me ba nji kthim n’Europë në stilin e...

Theresa May e ka krahasue veten me ekipin futbollistik, Liverpool, tue parashikue se ajo mundet me ba nji rikthim të fortë të Brexit n'Europë. Këtë...

Zbulohet “heroi” i gollit të 4’t që realizoi Liverpool’i

Golli i 4't që shënoi Origi mbas goditjes së kandit nga Armold, asht për momentin nji nga gollat ma të diskutuem në botën e...

Atmosfera e jashtëzakonshme në “Anfield” mbas kualifikimit të Liverpool në finale...

Liverpool ka ba senzacion, tue u kualifikue ne finale te Champions League mbas fitores se thelle 4-0 ndaj Barcelones. Loja e pare ne Barcelone pati...

Barcelona e la Messin të vetmuem në Anfield mbas lojës, kjo...

Mbasi e përjetoi nji tronditje të thellë në “Anfield”, Lionel Messi nuk e pati mundësinë me u largue nga stadiumi i Liverpoolit me bashkëlojtarët...

Tallje e madhe në internet me Barcelonën: Kqyreni videon qesharake (video)

Ekipi anglez, Liverpool, asht rikthye mbramë fuqishëm kundër Barcelonës, tue shënue kështu fitore me rezultat 4 me 0. Mbas kësaj, ka fillue tallja me ekipin...