Tema: loja

shqiprim arifi

Arifi: Ai i cili ban lojë me neve, nuk i njeh...

Kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thanë se asht momenti i fundit që edhe njiherë me u tematizue kërkesa e shqiptarëve të Preshevës, të...

Kryhet pjesa e parë, pa golla në Baku

Asht mbyll pjesa e parë pa golla ndërmjet Azerbaijan'it dhe Kosovës. Kosova ishte ma e mirë në këtë pjesë por që nuk arriti me konkretizue...

‘Loja me Kufij: Luftë apo Zgjidhje në Ballkan?’ tryeza e cila...

Sot mbahet tryezë diskutimi me liderë politikë nga Kosova dhe Lugina e Preshevës rreth idesë së fundit të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për...

Kujdes! Nji tjetër lojë e rrezikshme po qarkullon në rrjetet sociale

Nuk ka kaluar shumë kohë kur loja e rrezikshme “balena blu” që përfundonte me vetëvrasje, u popullarizua së tepërmi dhe autorët synonin adoleshentët si...

Haradinaj: Nuk guxon askush me luejt kufijt!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se vetëm Presidentit të Rusisë, Vladimir Putinit, i shkon për shtati lëvizja e kufijve. Haradinaj ka fol kështu...

Zbuloni se kush janë fituesit e çmimeve në ‘Rusi 2018’

Teksa Botnori i Rusisë u kry, në ceremoninë ku u dha edhe trofeu i Kupës së Botës për francezët, u ndanë gjithashtu edhe disa...

Ky asht mesazhi i Presidentes kroate, para finales me Francën (video)

Presidentja dhe tizofzja ma e flaktë e Kroacisë, e cila kohëve të fundit ka qenë shumë aktive në rrjetet sociale për me përkrahë Kroacinë,...

Sot mësojmë fituesin e Kupës së Botës, Franca apo Kroacia?

Sot ka me u luejt finalja e Kupës së Botës. Andrra e vetme e çdo fëmie që apasionohet mbas futbollit asht Kupa e veshun me...

Franca kalon në avantazh, Umtiti ndëshkon Belgjikën (video)

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet gjysëfinalja e parë e Botnorit mes Francës dhe Belgjikës. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekuna, edhe...

Sot luhen dy çerekfinalet e fundit, orari dhe parashikimet

Sot luhen dy takimet e fundit çerekfinale. Në nji Botnor plot surpriza asnji rezultat nuk mund të thuhet me siguri. Po ashtu nuk mund të jepet...