Tema: loja

Franca e fiton pjesën e parë ndaj Uruguait (foto)

Kombëtarja e Francës ka shkue me epërsi 0-1 në pushimin e pjesës së parë në sfidën ndaj Uruguait. Në Nizhny Novgorod po zhvillohet ndeshja e...

Botnori: Dy ditë pushim, qe kur luhen çerekfinalet

Me kualifikimin e Anglisë në sfidën e Kolumbinë plotësohet mozaiku i çerekfinaleve të “Rusi 2018”, ku nga 8 skuadrat që kanë avancue në këtë...

S’ka golla në pjesën e parë të ndeshjes Brazil – Meksikë

Ndeshja e nji e tetës së finales mes Brazilit dhe Meksikës, ka përfundue pa golla mbas pjesës së parë. Ishte Brazili që kishte ms shumë...

Spanja-Rusi, s’ka fitues mbas 90 minuta lojë!

Ka përfundue barazim 1:1 koha e rregullt e ndeshjes Spanjë – Rusi. Përballja mes Spanjës dhe Rusisë ka shkue në vazhdime dy herë nga 15...

Clark: Rusia, Turqia dhe Kina po luejnë ‘lojën’ e Ballkanit

Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në nji tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësue se Ballkani mundet me qenë përsëri tokë e...

Botnori 2018 vjen sot me 3 ndeshje interesante

Sot Kampionati Botnor sjellë tri ndeshje interesante në oraret e zakonshme. Vëmendja asht te sfida e parë, ku Anglia sfidon Panamanë. Ndeshja e dytë në 17:00...

Ekipi i Zvicrës mbrrin në stadium, shihni qëndrimin e Behramit (video)

Kombëtarja e Serbisë dhe Përfaqësuesja e Zvicrës kanë mbrri në stadiumin e Kaliningradit, pak minuta para fillimit të ndeshjes. Përballja e vlefshme për Kupën e...

Rusi 2018, sot pritni këto 3 super-ndeshje

Mbas spektaklit që kemi shijue deri tash, Kupa e Botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten me dhurue spektakël dhe...

Botnori 2018: Sot luhen këto 3 super-ndeshje!

Mbas spektaklit që kemi shijue deri tash, Kupa e Botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje priten sot me dhurue spektakël...

Dhezet sfida, Zvicra barazon rezultatin ndaj Brazilit (video)

Zvicra ka barazue në 1:1 rezultatin ndaj Brazilit. Janë befasue shifrat në super-ndeshjen Brazil – Zvicër. Asht Zuber që ka shënue me krye në minutën e...