Tema: lufta

Komandanti rus që pushtoi Aeroportin e Prishtinës rrëfen historinë e planit...

Në natën e 12 Qershorit të vitit 1999, nji batalion i parashutistëve rusë që ishin në Republikën Serbe të Bosnjës, nisen befasisht drejt Kosovës,...

Rrëfimi i Haradinajt: Qe pse hynë rusët në Kosovë para 20...

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kujtue gjendjen në Kosovë dy dekada ma parë, kur edhe ndodhi ndërhymja e NATO's e mandej u arrit Marrëveshja e...

Vulin: Marrëveshja e Kumanovës ka ndërpre luftën, por nuk e ka...

“Marrëveshja e Kumanovës, në të cilën nuk ka kapitullim, dorëzim armësh e njerëzish, por nuk ka as mbetje të forcave tona dhe rendit kushtetues...

Rrëfim i tmerrshëm: Zmajevic vrau vllaznit Haziri dhe gruen me thikë...

Vlado Zmajevic, asht dënue me 14 vjet burgim nga Gjykata e Lartë e Podgoricës, ai kishte vra tre anëtarët e familjes me 30 Mars...

“UDB’ja kambëkryq në Tiranë”

Intervistoi Erion Habilaj Rrajtë e hershme të konfliktit aktual me Hashim Thaçit dhe Sali Berishës. E vërteta simbas Bedri Islamit, shkodranit që në vitet 90'ta...

Thirrjet për luftë, kryeministri Haradinaj i përgjigjet Vucic’it, ka disa fjalë...

Kryeministri Ramush Haradinaj, mbas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, ka komentue shkurt idenë e fundit të Presidentit Hashim Thaçi për bashkim të Kosovës dhe...

Admirali: Amerikes i duhen 1 milion ushtare me mujt Iranin! (video)

Forcat e SHBA duhet me i pase ma s'paku 1 milion ushtare per me mposht dhe invadue Iranin, thote admirali i forcave britanike. Admirali Lord...

Kërkohet dorëheqja e Flora Brovinës

Organizatat që përfaqësojnë të mbijetuemit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë kanë organizue marsh protestues m’i mbështetë të mbijetuemt e dhunës seksuale gjatë...

Viktimat e dhunës seksuale kërkojnë drejtësi e dinjitet: Fotografia e publikuar...

Organizatat që përfaqësojnë të mbijetuemet e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë kanë mbajtë marshin protestues përmes së cilit kanë kërkue dinjitet për trajtimit...

Dhunimi i dy shqiptareve (njana 16 vjeçe) nga ushtarët serbë (emnat)...

Forcat serbe, ushtarake dhe policore, besohet se gjatë luftës në Kosovë i kanë dhunue rreth 20 mijë çika dhe gra shqiptare. Për këto dhunime gati...