Tema: lufta

Thirrjet për luftë, kryeministri Haradinaj i përgjigjet Vucic’it, ka disa fjalë...

Kryeministri Ramush Haradinaj, mbas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, ka komentue shkurt idenë e fundit të Presidentit Hashim Thaçi për bashkim të Kosovës dhe...

Admirali: Amerikes i duhen 1 milion ushtare me mujt Iranin! (video)

Forcat e SHBA duhet me i pase ma s'paku 1 milion ushtare per me mposht dhe invadue Iranin, thote admirali i forcave britanike. Admirali Lord...

Kërkohet dorëheqja e Flora Brovinës

Organizatat që përfaqësojnë të mbijetuemit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë kanë organizue marsh protestues m’i mbështetë të mbijetuemt e dhunës seksuale gjatë...

Viktimat e dhunës seksuale kërkojnë drejtësi e dinjitet: Fotografia e publikuar...

Organizatat që përfaqësojnë të mbijetuemet e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë kanë mbajtë marshin protestues përmes së cilit kanë kërkue dinjitet për trajtimit...

Dhunimi i dy shqiptareve (njana 16 vjeçe) nga ushtarët serbë (emnat)...

Forcat serbe, ushtarake dhe policore, besohet se gjatë luftës në Kosovë i kanë dhunue rreth 20 mijë çika dhe gra shqiptare. Për këto dhunime gati...

Veseli viziton ekspozitën për 1.024 fëmitë e vramë gjatë luftës –...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lider i PDK's, Kadri Veseli, i shoqnuem nga bashkëshortja e tij Violeta, e ka vizitue sot ekspozitën e...

Ernat e luftes SHBA-Iran?

SHBA i ka nis me urgjencë lufëtanijet në Detin Arabik, mbas kërcënimit nga Irani, se ata mujn me i sulmue. Anëtari i naltë i Gardës...

Flora Brovina publikon fotografinë e 7 vjeçares: Vdiq mbasi u dhunue...

Deputetja e PDK's, Flora Brovina, ka shpalosë fakte të tjera nga gjenocidi serb i kryem në Kosovë. Ajo në seancën e Kuvendit të Kosovës ka...

Rezoluta për viktimat seksuale të luftës, miratohet në Kuvend

Me kërkesë të deputetes Donika Kadaj-Bujupi në emën të Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës (AAK) asht propozue nji rezolutë në mbështetje...

Ky asht njani nga serbët e dyshuem për dhunimin e tmerrshëm...

Deputetja e PDK's, Flora Brovina, ka publikue fakte tronditëse të dhunimit të nji femne kosovare në prani të familjarëve të saj nga ushtarët serbë. Nji...