Tema: lufta

Deputetja e PDK’s publikon nji foto se si tre ushtarë serbë...

Deputetja e PDK, Flora Brovina, ka paraqitë sot para gazetarëve nji fotografi ku shihen ushtarë serbë tue dhunue nji grue shqiptare. Siç shihet në fotografi...

Mirkovic pranon me dhanë llogari në Gjakovë, i gatshëm edhe me...

Vuk Mirkovic, i akuzuem nga familjet gjakovare, Ferizi dhe Kumnova, për krime ndaj familjarëve të tyne gjatë luftës në Kosovë, i ka hedhë poshtë...

Vjollca Ferizi rrëfen se si iu vra bashkëshorti nga serbët

Vjollca Ferizi, grueja nga Gjakova, asht personi i radhës që ka folë për krimet e kryeme nga serbët gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Asaj...

Biseda telefonike me serbin që Nysrete Kumnova e akuzoi për vrasjen...

Nysrete Kumnova nga OJQ “Thirrjet e nenave” ka thanë dje se edhe si shoqatë edhe si familjarë kanë mirëpritë iniciativën për krijimin e nji...

“Kisha e myslimanëve” – Rrëfimi interesant, kur me kambanat e kishës...

Ne Xhamine ne katundin Baran te Klines, ezani nuk thirrej ne kohen e luftes se fundit ne Kosove. Gjate muejit te Ramazanit, myslimanet e katundeve...

Lexoni çka ka ndodhë në Kongresin e radikalëve serbë: Rizgjedhet Seselj...

Me simbole e fjalime nacionaliste serbomëdhaja, në Hrtkovci, katund në Vojvodinë, nga i cili janë dëbue me dhunë kroatët, asht mbajtë Kongresi i dhetë...

Edhe dy muej paraburgim për serbin, i dyshuem për krime lufte...

Të dyshuemit për krime lufte, Zoran Djokic, nga Peja, i asht zgjatë paraburgimi edhe për dy muej me dyshimin se gjatë luftës në Kosovë...

Gjithçka që tha Jahjaga në KS e OKB’s për të mbijetuemet...

Ish- presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka folë në emën të mbijetuemeve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Fjalimi i saj i plotë: Të nderuar...

Rrëfimi prekës: Ushtarët serbë detyruen babën me zgjedh se cilin nga...

Historia emocionuese nga lufta e Kosovës, si e detyruen babën me zgjedh se cilin djalë me ia vra e cilin me pshtue. “Njanin tha merre...

Veseli i dërgon letër Kongresit Amerikan për krimet serbe në Kosovë...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërgue letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka krye në Kosovë gjatë...