Tema: lufta

rreqebulli-ujku

Rrëqebulli përballet me ujkun. Po kush fiton!

Kjo video e rrallë tregon përplasjen mes dy krijesave të rrezikueme n'Europë. Bahet fjalë për rrëqebullin dhe ujkun. Video asht ba në malet Karpate, në Poloni. Video...
matadori

Kjo asht lufta mes toreadorit dhe demit!

19-vjeçari Andres Roca Rey, shpëtoi fatmirësisht nga vdekja mbas goditjes nga demi, i cili peshonte 533 kg.   Ngjarja e cila ka ndodh në Spanjë, ka...
thacikoshare

President Thaçi, qe çka thotë për luftën e Koshares

President i Kosovës, Hashim Thaçi, betejën e Koshares, të zhvillueme 17 vjet ma parë, e vlerëson si nji ndër betejat ma të randësishme të...
isaaa

Kryeministri: Beteja e Koshares ndali padrejtësinë historike

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në përvjetorin e Betejës së Koshares, kujtoi deshmorët dhe herojtë që dhanë jetën për lirinë dhe pamvarësinë e Kosovës,...
haradinaj

Haradinaj, qe çka tha për luftën e Koshares

Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës dhe ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit, Ramush Haradinaj, i cili po merr pjesë në manifestimin e...
fondimonetar

FMN: Këto beneficione po e rrezikojnë buxhetin!

Nji mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), ka qendru në Prishtinë nga 23 Marsi deri më 5 Prill, për të krye rishikimin e dytë...
luftaavideo

Armenia dhe Azerbaijani persëri n’luftë. Frigë për intervenimin rus!

Forcat armene dhe ato të Azerbaijanit mbas shumë viteve t'armëpushimit, nisën luftimet në regjionin e Nagorny-Karabakh. Ky regjion ka qenë nën kontrollin e Ushtrisë dhe...
video

Serbët janë shumë të painformuem për luftën e Kosovës

Sa herë që dikush ngre çashtjen e krimeve të serbëve, përballet me kundërshtime t'ashpra të radikalëve ekstremistë. Kështu tha për Televizionin Rrokum, Jasmina Lazovic, organizatorja...

Kryeministri ju ban thirrje kosovarëve me heq dorë nga luftat e...

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa në seancën e sotme të Kuvendit ka shpreh edhe njiherë keqardhjen dhe dhimbjen për të gjithë viktimat që ndodhën...