Etiketim: lufta

E Fundit

Haradinaj merr vendim: 28 Nandori, ditë pushimi në Kosovë (dokument)

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, ka marrë vendim që 28 Nandori, me u shpall ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës. Shkrimi i plotë: Me...

Reagon MKRS: Stadiumi Kombëtar i Kosovës ka me u ndërtue në Drenas, këto janë...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka sqarue vendimin e marrë para do kohe për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar në Korreticë të Drenasit. Sqarimi për...

Letra para pushkatimit: Lidja ime e vogël mos u dëshpëro (dokument)

Para pushkatimit, Hilmi Hysi i shkruen letër bijës së tij ku i len amanetet e fundit: “Tani që të shkruaj të shoh sikur të...