Tema: luftimet

Publikohet video e luftimeve të avionëve ushtarakë mes Indisë dhe Pakistanit...

Nji gazetar indian ka publikue nji video të shkurtë në rrjetet sociale, simbas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve pakistanezë dhe indianë mbi qiellin...

Kur lojtarët rrehen e bahen nervozë, kqyrini momentet interesante të vitit...

https://www.youtube.com/watch?v=6m3g_QsYfJ8

Vjen nji lajm i mirë për Sirinë

Forca shumëkombëshe munden me u vendosë për me mbajtë paqen në zonat që ka ra tensioni, me qëllim kufizimin e gjakderdhjes në Siri, njoftuen...

Pezullohen luftimet në Aleppo

Ushtria e Sirisë ka pezullue operacionet luftarake në Aleppo'n lindore, thotë Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov. Ky veprim asht ba për me mundësue evakuuimin e...

Beteja e përgjakun për Aleppon, shumë viktima e të ikun

Përparimi i forcave qeveritare dhe përshkallëzimi i ofensivës ushtarake në lindje të Aleppos i kushtoi jetën dheta civilëve gjatë orëve të fundit, ndërsa rebelët...

Shënohet përplasja e parë direkte ISIS-Izrael

Forcat e Izraelit kanë vra katër militantë të ISIS'it në Siri, në përplasjen e parë direkte mes vendit dhe grupit terrorist. Xhihadistët hapën zjarr në...

Sulmet n’Aleppo nuk ndalen, pamvarësisht Marrëveshjes për Paqe

Vetëm disa orë mbas nënshkrimit të marrëveshjës për armëpushim në mës të SHBAve dhe Rusisë për Sirinë, luftimet e dhunshme kanë vazhdue prapë në...

19 persona të vramë nga luftimet në Turqi

Vazhdojnë luftimet e ashpëra midis ushtrisë turke dhe grupit kurd PKK në zonën lindore të Turqisë. Mediat turke raportojnë se sot gjatë luftimeve kanë...