Tema: maduro

Kriza e Venezuela’s diskutohet n’Oslo

Perfaqesuesit e qeverise dhe opozites se Venezuela’s kthehen ne Oslo, per bisedime se si m’i adresue krizat politike.  Ky takim, i cili asht caktue per...

Pompeo deklarohet për Iranin nga Rusia. Po çka po lypë atje?

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thote se SHBA’te nuk done lufte me Iranin, ne kohen kur jane rrite tensionet midis dy shteteve.  Gjate deklarimit...

Maduro shfaqet në media i rrethuem nga ushtria: Të pregaditun me...

Ma s'pakti katër vetë kanë vdekë gjatë dy ditëve të protestave në Venezuelë, mbasi kreu i opozitës Juan Guaido bani thirrje për nji kryengritje...

Venezuela: Ma s’paku 4 njerez jane vra ne kufi (video)

Ne perpjekjet  pjesetareve te opozites me thy kufinin dhe me e ba te mundun qe ushqimi dhe medikamentet me hy ne Venezuela, ma s'paku...

Qe “skuadra e vdekjes” e Maduros që egzekuton aktivistët politikë (foto)

Qinda njerëz janë vra nga policia sekrete e Nicolas Maduros në Venezuelë që prej nisjes së protestave muejin e shkuem, shkruen Daily Mail. Ata...

Fuqitë Europiane i japin Maduro’s ultimatim prej 8 ditëve!

Fuqite Europiane kane paralajmerue presidentin e Venezuela’s Nicolas Maduro m’i thirre zgjedhjet ose ata zyrtarisht kane me njofte udheheqesin opozitar Maido si president.  Maduro ndodhet...

Nji vend, dy presidenta (analize)

The Economist Për vite të tëra, regjimi socialist në Venezuelë dukej sikur ishte në prag të kolapsit. Kaq shumë e ka keqmenaxhuar ekonominë sa PBB...

Venezuela: Juan Guaidó shpallet president n’rruge. Trump e njeh si president...

Lideri i opozites ne Venezuela, Juan Guaidó, 35-vjeç,  ka deklarue veten president, ne perpjekjet dramatike me e rrxue me force presidentin Nicolás Maduro, qe...

Video tjetër e atentatit: Ushtria turr e vrap, Maduro kërkon ndihmë...

Lajmi kryesor i mediave ndërkombëtare vazhdon me qenë sulmi me dron ndaj Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro. Ai i pshtoi atentatit teksa po fliste në...

LIVE, tentohet vrasja e Presidentit Maduro në Venezuelë (video)

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro thotë se ai i ka mbijetue nji përpjekje për vrasjen e tij me dron. Maduro ishte tue fol në nji ngjarje...