Tema: mafia

Trajkovic: Në Serbi sundon mafia

Opozita serbe asht tue zhvillue betejën e përbashkët kundër regjimit të presidentit aktual të Serbisë, Aleksandar Vucic. Protesta janë organizue gjithandej qyteteve të ndryshme të...

Vrahet shefi i familjes mafioze “Gambino” (video)

Francesko “Frenki Boj” Cali, i njoftun si shef i familjes mafioze “Gambino”, asht qëllue për vdekje në shtëpinë e tij në State Ireland në...

Mbas 14 vjete, kapet mafiozi ma i kerkuem i Italise

Super i arratisuni mafioz, Marco Di Lauro, asht burgos ne Napoli mbas 14 vjete n'arrati. Di Lauro, 38-vjeç, u arrestue pa kundershtue te Shtunen, ne...

Libri që trondit politikën: Qeveria Rama po i pastron paret e...

Alexander Haneke, FAZ Nuk ka një tjetër temë që ka preokupuar më shumë dhe më intensivisht agjencitë perëndimore të sigurisë gjatë këtyre viteve të...

Rrëfimi tronditës i gazetarit spanjoll për “Mafian shqiptare”: Të vrajnë në...

Asht publikue mbramjen e së Martës në Itali në kanalin TV Nove dokumentari “Clandestino” i gazetarit investigativ spanjoll, David Beriain, mbi mafia'n shqiptare. Ai...

Mafia shqiptare – Mit i rrezikshëm

Anna Sergi, The Conversation Muajt e fundit, për të mos thënë vitet e fundit, media britanike ka raportuar vazhdimisht pretendimet e ngritura nga agjencitë ligjzbatuese për...

“The Economist”: Mafia shqiptare nuk asht mafi e vërtetë

“Mafia shqiptare” nuk është me të vërtetë mafia. Ata janë të dhunshëm, por shumë më pak të organizuar. John Macris po largohej nga shtëpia e...

Pse mafia preferon Gjermaninë?

Policia ndërmori në Gjermani dhe në disa vende të tjera nji goditje të gjanë kundër ‘Ndraghetas. Ekspertja e mafias, Petra Reski, deklaron se pse...

Kryeprokurori italian jep alarmin: Mafia kalabreze dhe ajo shqiptare kontrollojnë kokainën!

Kryeprokurori i Antimafias italiane, Federico Calfiero De Raho, ka konfirmue dhe nji herë sot lidhjet mes trafikantëve shqiptarë të drogës e mafias kalabreze Ndrangheta. Gjatë...

Emni i Igli Tares në megaoperacionin kundër mafias se basteve në...

Nji rrjet mafioz qe kontrollnte bastet online ne Itali, asht godite kete te Merkure nga autoritetet anti-mafia ne vendin fqi. 68 persona jane arrestue...