Tema: maqedonia e veriut

Futbollisti i Maqedonisë së Veriut nxjerret jashtë nga lokali, veç pse...

Futbollisti shqiptar që luen me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut, Esgjan Alioski, ka pësue nji incident aspak të kandshëm, vetëm për faktin se ka...

“Liderët nga Maqedonia Veriore, gaz i botës në autostradën Arbën Xhaferi”

Autostrada “Arbën Xhaferi” asht e gjatë 65.5 kilometra dhe krahas “Bechtel & Enkës”, kanë punue edhe 900 kompani vendore me gjithsej 9449 punëtorë, tue...

Maqedonia e Veriut ratifikoi nji marrëveshje të randësishme me Kosovën

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e ratifikoi marrëveshjen me Republikën e Kosovës për njohjen reciproke të lejeve për vozitje, bazue në marrëveshjen e arritun...

Papa Françesku para vizitës në Maqedoninë e Veriut: Ia kushtoj Nanës...

Papa Françesku, në prag të vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, me 7 Maj në Shkup, ka dërgue nji mesazh për të gjithë...

Blerim Reka del me qendrim zyrtar para balotazhit presidencial në Maqedoninë...

Kandidati shqiptar për president të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka, ka falënderue 80 mijë votuesit e tij në garën për president. Reka ka thanë se...

Ratkoceri: Qe kush ka me përcaktue zgjedhjen e presidentit në Maqedoninë...

Sonte ne “Momentum” u diskutue per zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine e Veriut, rolin e shqiptareve ne keto zgjedhje dhe si mundet me influencue rezultati...

Këto janë rezultatet e përpunueme deri tash në Maqedoninë e Veriut

E plotesueme: Komisioni Shtetnor i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e vet ka publikue rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti. Nga 70 përqind e votave...

Mediumi serb përhap panik: ‘NATO sjell ushtri të fuqishme në kufi...

Për manovrat e rregullta të paralajmërueme të NATO's në Maqedoninë Veriore, të cilat do të mbahen në shtetin fqi për me dëshmue “mbështetjen e...

Tentim për hymje të dhunshme në kazermën e Maqedonisë së Veriut,...

Ushtari që ka qenë në roje, tue veprue simbas procedurave të caktueme, herët në mëngjes në orën 2:53 ka parandalue tentativë për hymje të...

Zbulohet arsyeja e rrximit të avionit në Maqedoninë e Veriut ku...

Katër persona humbën jetën nga rrximi i nji avioni,para do dite në Maqedoninë e Veriu, ndërsa shkak duket se ka qenë moti i keq...