Etiketim: maqedonia e veriut

Te Fundit

Gaxherri: VV mandatoi Kurtin pa u konsultue me LDK’n, ndoshta kanë gjetë naj partner...

Deputetja e LDK's, Besa Gaxherri, në nji prononcim për Periskopin thotë se LVV ka veprue pa u konsultue me LDK'n dhe këtu lind dyshimi...

Thaçi dërgon Dekretin Presidencial në Kuvend me emnin e Albin Kurtit për Kryeministër (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërgue në Kuvendin e Kosovës dekretin e Albin Kurtiti. Postimi i plotë i Thaçit pa ndërhymje: Pas pranimit të propozimit...

Vetëvendosje thirrje LDK’s: Qe veç edhe sa kemi kohë

Lëvizja Vetëvendosje, përkatësisht anëtari i Kryesisë së saj, Abër Zaimi, i ka ba thirrje Lidhjes Demokratike të Kosovës që sa ma parë me u...