Tema: Marrëveshja

Analisti i Ballkanit: Marrëveshja e gjithanshme Kosovë-Serbi kërkon shkëmbim territoresh

Nji analist me përvojë i Ballkanit thotë se nji marrëveshje e gjithanshme mes Kosovës dhe Serbisë, nuk mundet mos me pasë elementin territorit. James Hooper,...

Veseli dhe ambasadori norvegjez nënshkruejnë marrëveshje në vlerë prej 2.5 milionë...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim ambasadorin e Norvegjisë nё Kosovё, Per Strand Sjaastad’s, me të cilin ka...

“Lugina e Preshevës me ju bashkue Kosovës, Z.Potoku, Zveçani e Leposaviqi...

Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, ka qene i ftuem në emisionin “Momentum”. Ai ka tregue qendrimin e Levizjes per Bashkim lidhun me kete...

Gazeta Shqip zbulon kushtet e Bashës për m’u ulë me bisedue...

Nji draftmarrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në vend asht sigurue nga “Gazeta Shqip”. Marrëveshja e përbame nga 7 pika kryesore asht pjesë e...

Deutsche Welle zbulon se çfarë marrëveshje ka m’u propozue në Samitin...

Gazeta e madhe gjermane “Deutsche Welle” ka zbulue se çfarë marrëveshje pritet me iu propozue Kosovës e Serbisë në Samitin e Berlinit. Burimet e DW...

Hahn: Kështu ka me qenë marrëveshja e ardhshme mes Kosovës dhe...

Komisionari për Zgjanim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, ka njoftue se marrëveshja e ardhshme në mes të Kosovës dhe Serbisë për normalizim të marrëdhanieve...

Presidenti kërkon përkrahje me arritë marrëveshjen paqësore me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot deputetin e Parlamentit të Kanadasë, Borys Wrzesnewskyj, njiherit kryesues i Asociacionit Parlamentar të NATO's në Kanada, me...

Mediumi beogradas: Ky asht qendrimi amerikan për marrëveshjen Kosovë – Serbi?

Shtetet e Bashkueme të Amerikës ditët e ardhshme do ta bindin Qeverinë e Kosovës, të udhëhequn nga Ramush Haradinaj, që përkohësisht me suspendue vendimin...

Kosnett: Me kohë, anmiqtë munden me u kthye në miq (foto)

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovë, Phillip Kosnett, ka shkrue në profilin e tij në Twitter mbi raportet Kosovë-Serbi. Diplomati amerikan theksoi: “Me...
thaci-portret

Thaçi: Kam luftue me pushkë në dorë, nuk e vnoj në...

Presidenti Hashim Thaçi insiston për nji marrëveshje me Serbinë, por me çfarë çmimi? Ai mohon idenë e shkëmbimit të territoreve, që i cilëson pazare,...