Tema: MASHT

Publikohen datat e mbajtjes së provimit të Maturës Shtetnore

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim për caktimin e datave të mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore 2019, në...

SBASHK: Nëse nuk respektohet marrëveshja nga MASHT, kemi me marrë masa...

Nënkryetarja e Sindikates se Bashkueme te Arsimit, Shkences dhe Kultures se Kosoves, Vjollca Shala, ka qene e ftueme ne emisionin “Java n’Rrokum” në Televizionin...

Arrihet marrëveshja, merret vendimi për kompensimin e orëve të humbuna

SBASHK ia ka vendosë dy kushte Ministrisë së Arsimit me i zavendësue vetëm nji javë të mësimit të humbun gjatë grevës. Tërhekja e vendimit për...

SBASHK’u padit MASHT’in për vendimin për kompensimin e orëve (dokument)

SBASHK'u ka dorëzue padi në Gjykatën Themelore, ndaj vendimit të ministrit të arsimit, Shyqyri Bytyqi, për kompensimin e orëve të humbuna gjatë grevës. Ministri i...

Zavendësimi i orëve të humbuna – SBASHK nuk pajtohet me vendimin...

SBASHK reagon ndaj vendimit të Ministrit Bytyqi lidhun me zavendësimin e orëve të humbuna gjatë grevës. “Nga fakti se si ky vendim është i njëanshëm...

Emnohet edhe zavendësministri i 80’të, qe kush asht! (foto)

Ministria e Arsimit tash e ka edhe nji zavendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK ka me qenë zavendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuejse i...

Fshesë në MASHT, ndrrohen 30 drejtorë e udhëheqës

Rreth 30 drejtorë të departamenteve dhe udhëheqës të divizioneve të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), gjatë javës së kalueme janë zavendësue me...

Kjo asht zyrtarja e MASHT’it që u kap në Bruksel tue...

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, e ka konfirmue edhe emnin e zyrtares së suspendueme nga puna në MASHT mbas kapjes së saj nga policia...

Lejuen kopjimin në test të maturës, MASHT largon 5 administrues

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka marrë vendim për largimin e përhershëm të angazhimit në testin e Maturës Shtetnore për pesë administrues...

Skandali me test në MASHT, Mustafë Kadriu rrëfen të gjitha në...

Zyrtari i naltë në Ministrinë e Arsimit, Mustafë Kadriu, asht paraqitë në Polici. Arsyeja që e ka shty Kadriun të paraqitet në Polici asht...