Tema: may

Shtyhet dalja e Britanisë nga BE

Deputetët në Britani të Madhe kanë votue pro shtyemjes së procesit të daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, transmeton Rrokum.TV Mocioni që u...

S’ka rinegocim për Brexit, BE i jep ‘goditjen’ tjetër May

Liderët e Bashkimit Europian kanë thanë se marrëveshja e tërheqjes nga Brexit nuk asht e hapun për rinegocim, pamvarësisht apelimeve nga Theresa May. Kryeministrja tha...

May shkon në samitin e BE’s mbasi i mbijetoi votimit

Theresa May ka me shkue në Bruksel për nji samit të BE's, ma pak se 24 orë mbas mbijetimit të saj me votë. Kryeministrja po...

Arrihet marrëveshja për Brexit (foto)

Theresa May ka thirr nji takim të posaçëm të kabinetit të Mërkurën për me diskutue projekt-marrëveshjen për Brexit. Nji burim nga kabineti ka thanë për...
Haki Abazi

Abazi: Merkel dhe May janë kundër idesë së Thaçit për korrigjim...

Analisti Haki Abazi ka theksue se ai ka me marrë pjesë në protestën e 29 Shtatorit e cila ka me u mbajtë në Prishtinë,...

Trump dhe May kanë në fokus marrëveshjen për tregti. Rrezikohet nga...

Presidenti amerikan Donald Trump u prit në Pallatin Blenheim nga kryeministrja britanike Theresa May, në ditën e tij të parë të vizitës në Mbretninë...

Dy Kryeministrat tue kesh para sfidës Angli-Kroaci

Ditën e nesërme ka me u luejt gjysëfinalja e Kupës së Botës mes Koracisë dhe Anglisë, por atmosfera e kësaj ndeshje asht përcjellë edhe...

Liderët e Ballkanit në Londër, May: Britania ka me dyfishue fondet

Britania asht shpreh e gatshme me dyfishue fondet për Ballkanin Perëndimor, me qëllimin me ju dalë në ndihmë vendeve të rajonit për me përballue...

May: Kosova dhe Ballkani përballen me probleme të shumta!

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka marrë sot pjesë në Samitin e BE's më vendet e Ballkanit Përendimor. Gjatë qëndrimit të saj në Sofje ajo shprehu...

Samiti i Sofjes – Çka kërkojnë Macron, Merkel dhe May nga...

Presidenti i Francës, Macron, Kancelarja gjermane Merkel dhe Kryeministrja britanike, May janë shpreh në mbështetje të integrimit të Balllkanit Perëndimor në Samitin e Sofjes. Megjithatë...