Tema: mbeshtetja

O’Connell: Mbretnia e Bashkueme mbështetë Ushtrinë e Kosovës

Kosova po bahet me Ushtri. Ambasadori i Mbretnisë së Bashkueme në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thanë se Mbretnia e Bashkueme beson se asht e drejtë...

Senatori Peters mbështet transformimin e FSK’s në Ushtri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkueme të Amerikës ka takue senatorin Gary Peters të cilin...

Thaçi merr mbështetjen e SHBA’ve për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e parë të vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkueme të Amerikës asht takue...

Rusia mbështeti agjendën për votim te Kosovës në Interpol, tronditen serbët

Miku ma i ngushtë i Serbisë llogaritet me qenë Rusia, por ata sot e kanë trondit shtetin dhe mediat serbe në Beograd, kështu Rusia...

Thaçi falënderon Trump’in për mbështetjen e SHBA’ve ndaj Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takue në Paris homologun e tij amerikan Donald Trump, më ç’rast e ka falënderue për mbështetjen e SHBA've...

Tetë kongresmenë i kërkojnë Sekretarit te Shtetit mbështetje për Serbinë (dokument)

Tetë kongresmenë amerikanë kanë kërkue nga Sekretari i Shtetit i SHBA've Mike Pompeo me mbështetë vazhdimisht përpjekjet e Serbisë për gjetjen e nji zgjidhje...

Vjen lajmi- Amerika mbështetë fuqishëm krijimin e ushtrisë

Shtetet e Bashkueme mbështesin ushtrinë profesionale dhe shumetnike. Zyrtarë nga Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë deklarue se mbështesin transformimin e FSK's. “Shtetet e Bashkuara vazhdojnë ta...
ramush haradinaj

Haradinaj i jep mbështetje projekt-rezolutës se AAK’s për shtesat e fëmive

Kryeministri i Kosovës, njiherësh edhe lideri i AAK's, Ramush Haradinaj ka thanë se AAK si parti politike, gjithmonë i asht dedikue politikave familjare dhe...
ramush haradinaj

Haradinaj: LGBTI dhe Java e Krenarisë e kanë mbështetjen institucionale

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thanë se orientimi seksual asht përcaktim individual dhe si i tillë duhet respektue. “Orientimi seksual është përcaktim individual në...

Portugalia mbështet Kosovën për liberalizimin e vizave dhe Interpol’in

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, po realizon vizitën e parë zyrtare në nivel të nji Ministri të Jashtëm...