Tema: mbeshtetja

Thaçi konfirmon mbështetjen për bashkimin e Luginës me Kosovën

Presidenti i vendit Hashim Thaçi mbas takimit më përfaqësuesit e shoqatës  'Medvegja', në Gjenevë ju ka konfirmue mbështetjen rreth kërkesës së tyne që Presheva,...

Thaçi: Kemi mbështetje nga liderët botnorë për dialogun Kosovë – Serbi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të sesionit vjetor të Asamblesë së Kombeve të Bashkueme të OKB's, ka zhvillue nji takim...

Haradinaj merr mbështetje nga Presidenti i Islandës për Interpol

Në kuadër të ‘Bloomberg Business Forum’  i cili po zhvillohet në New York, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asht takue me Presidentin e Islandës, Gudni...

PE mbështet Mogherini’n dhe dy Presidentët për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Deputetët kryesorë të Parlamentit Europian po i mbështesin përpjekjet e Presidentit kosovar dhe atij serb për me arritë nji marrëveshje gjithëpërfshimëse të normalizimit mbrenda...

Qe faktet se Haradinaj i kishte ofrue përkrahje Blakajt (dokument)

Kryeministri Ramush Haradinaj i kishte ofrue përkrahje të plotë prokurorit Blakaj në punën e tij për rastin e veteranëve. Indeksonline posedon korrespodencën zyrtare të Kryeministrit...

Haradinaj e jep nji lajm të mirë për komunat e vendit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në konferencën “10 vite mbas Decentralizimit dhe Konstituimit të Qeverisjes Lokale”, të organizueme nga Instituti...

Qeveria serbe i jep mbështetje Vucic’it lidhun me Kosovën

Qeveria e Serbisë i ka dhanë mbështetje Presidentit  Aleksandar Vucic, mbas deklaratës së kreut të shtetit se ka me luftue kundër mbajtjes së konfliktit...

Thaçi takon Tsipras, kërkon mbështetjen e Greqisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të Samitit të BE's dhe shteteve të Ballkanit Perëndimorë, ka zhvillue nji takim me Kryeministrin e Greqisë,...

Hahn vjen me nji deklaratë mbështetëse për Serbinë (foto)

Komisioneri për zgjanim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka publikue në profilin e tij në Twitter nji fotografi ku shihet me Presidentin e Serbisë...

Mbas sulmit, qinda sirianë dalin në rrugët e Damask’ut!

Qinda sirianë janë mbledh në sheshet kryesore të Damaskut, për me përkrahë Assadin mbas sulmeve nga Amerika. “Shpirtat e mirë nuk nënçmohen”, shkroi Assad në rrjetet...