Tema: mbeshtetja

Delawie: Mbështetja e Amerikës, afatgjate dhe e palëkundun për Kosovën (foto)

Tue rikujtue mbështetjen e Shteteve të Bashkueme të Amerikës për Kosovën dhe vizitat e disa zyrtarëve të naltë amerikanë në Kosovë, ambasadori amerikan, Greg...

Ambasadorja amerikane në OKB i jep mbështetje të fortë Kosovës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkueme, Nikki Haley, edhe nji herë e rikonfirmoi...

KFOR’i ka me vazhdue mbështetjen për sigurinë në Kosovë

Ministri i Punëve të Mbrendshme, Flamur Sefaj, priti në takim komandantin e KFOR'it në Kosovë, Gjeneral Major Salvatore Cuoci. Në këtë takim u diskutue për...
Hashim Thaçi

Flet Thaçi, a i jep mbështetje qytetarëve për protestën kundër ndotjes...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka mbështetë protestën e sotme të qytetarëve lidhun me ndotjen e ajrit. Thaçi përmes nji postimi në Facebook ka thanë...

Suedia vazhdon mbështetjen për Kosovën

Në kuadër të vizitës së tij në Mbretninë e Suedisë, Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, asht prit nga...

Deputetë e analistë në MOMENTUM: A duhet m’u zhba apo jo...

Sonte ne emisionin 'MOMENTUM' ne Televizionin Rrokum, asht debatue per Gjykaten Speciale, dhe a duhet m'u zhba apo jo kjo Gjykate. Te ftuem me debatue...

Deputeti i VV’s: S’e mbështesim Albinin, qe kend e mbështesim!

Deputeti i Vetëvendosjes Arbër Rexhaj ka folur për gjendjen e krijuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Në një shkrim në Facebook, Rexhaj ka thënë se nuk e...

Pacolli e jep lajmin, Bullgaria do ta mbështesë Kosovën në OKB

Zavendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shpreh besimin e tij të plotë se kryesuesja e sapozgjedhun e Këshillit të BE's, Ekaterina Zaharieva...

Haradinaj mbështet thirrjet drejtue Thaçit për lirimin e Sylejman Selimit (foto)

Deputeti i AAK's, Daut Haradinaj ka mbështet thirrjet drejtue Presidentit Hashim Thaçi, nga i cili asht kërkue lirimi i gjeneral Sylejman Selimit dhe shokëve...

Rishfaqet “Syri i Popullit”: I jep mbështetje Albin Kurtit dhe krahut...

E ashtuquejtuna organizatë “Syri i Popullit” përmes nji mesazhi elektronik të dërguem në adresë të mediave ka njoftue se janë tue i përcjellë me...