Tema: mbledhja

Mbledhet LDK’ja, për çka po diskutojnë?

Zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës janë tue mbajtë nji takim, raporton Gazeta Metro. Burime të Gazetës mbrenda LDK’s, bajnë të ditun se ata po...

Mbledhet Këshilli i BE’s, temë diskutimi taksa dhe mandati i FSK’s

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kanë me u takue nesër në Bruksel. Në Bruksel nesër pritet me u mbledhë Këshilli i Ministrave të Jashtëm...

S’ka kuorum për seancë, mbledhet sërish Kryesia

Kryesia e Kuvendit të Kosovës asht mbledh për të tretën herë mbramjen e sotme mbas dështimit të mbajtjes së seancës së rregullt të Kuvendit. Ndërkaq...

Sot mbledhet Kryesia, diskutohet për themelimin e ushtrisë

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, sot ka me mbajtë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, ku pritet me diskutue për ushtrinë e Kosovës. Sot në ora...

Veseli e mbledh Kryesinë për ushtrinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pritet me mbledhë Kryesinë e Kuvendit për me marrë vendim rreth ligjeve që e transformojnë FSK n'Ushtri. Burime...

Veseli flet mbas mbledhjes se dy qeverive, kjo asht lutja e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherësh lider i PDK's, Kadri Veseli, ka përshëndet marrëveshjet e arrituna në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës...

E përfundojnë mbledhjen tue e ba shqiponjën, por kqyrni Hoxhajn!

Mbas përfundimit të mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipnisë, të gjithë kanë ba nji fotografi të përbashkët. Për me mbajtë...

LIVE mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare (video)

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipnisë posa kanë nis mbledhjen e përbashkët. Për gjithçka rreth mbledhjes shihni live në videon e maposhtme: https://www.youtube.com/watch?v=cx51FXmBjnM  

Bahen pregaditjet e fundit për mbledhjen e dy qeverive shqiptare (foto)

Tanima po bahen edhe pregaditjet e fundit para mbledhjes së dy qeverive shqiptare, e cila mbas nji ore pritet me u mbajt në Pejë. Po...

Gazeta serbe për mbledhjen e dy qeverive në Pejë, po vuloset...

Mbledhja e përbashkët e qeverive te Kosovës dhe Shqipnisë pritet me fillue në ora 10:30, ndërkaq marrëveshjet kanë me u nënshkrue në mesditë. E përditshmja...