Tema: mcallister

McAllister: Qe në çka ka me kontribue takimi i Berlinit

Raportuesi i Serbisë dhe kryetari i Komisionit Europian për Politikë të Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister, pret që takimi i Berlinit me kontribue...

McAllister tregon a ka me mbështetë Kosovën Parlamenti Europian për vizat

Kryesuesi i delegacionit të Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister, ka ba të ditun se gjatë takimit të zhvilluem me...

Kosova me heq taksën, mos të bahet shumë vonë – Qe...

Njani ndër njerëzit ma të besueshëm të kancelares gjermane Angela Merkel, eurodeputeti dhe raportuesi për Serbinë, David McAllister, ka folë për situatën në Ballkan,...

McAllister: Kosova meriton liberalizimin e vizave

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Europian dhe raportuesi për Serbi, David McAllister ka thanë se qytetarët e Kosovës meritojnë liberalizimin...

“Gjermania mundet me qenë kundër liberalizimit të vizave”

Komisioni për Punë të Jashtme i Parlamentit Europian në fund të javës së ardhshme do të debatojë raportet për Kosovën dhe Serbinë. Këtë e ka...

Raportuesi në PE vjen me porosi të preme për Serbinë

Çdo marrëveshje e arritun në Bruksel duhet me u zbatue. Ky asht mesazhi i Raportuesit të Serbisë në Parlamentin Europian, David McAllister. Këtë e ka theksue...

Raportuesi i PE’s po kërkon diçka për Kosovën e Serbinë

Raportuesi i Parlamentit Europian për Serbinë, David McAllister ka thanë se Serbia duhet gradualisht me harmonizue politikën e saj të jashtme dhe të sigurisë...

McCallister: Në fund ka me pasë dokument obligativ ndërmjet Kosovës dhe...

David McCallister, raportues i Parlamentit Europian për Serbinë, ka deklarue se në fund të bisedimeve të Serbisë me BE'n për anëtarësim, do të ketë...

Shkruen McAllister: Kishte shpresë por jo konsensus për qeveri teknike (foto)

Negociatori i PPE's David McAllister ka shpreh vlerësimin e tij në lidhje me situatën politike në vend përmes nji statusi në rrjetin e tij...