Tema: merkel

Merkel: Taksa vendosi re të zeza mbi dialogun Kosovë – Serbi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, siç citohet nga mediat e Beogradit, ju ka thanë gazetarëve në Berlin se “mbi dialogun midis Beogradit e Prishtinës janë...

Merkel flet në Samitin e Ballkanit Perendimor, ka nji lavdatë për...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbajtë nji fjalim sot në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Poznan ku ka përmendë Serbinë si shembull të mirë...

Merkel: Kosova e Serbia me ndjek guximin politik të Zaevit e...

Kancelarja Angela Merkel thekson se rajoni i Ballkanit Perëndimor ka perspektivë europiane, por ende ka shumë kushte me i plotesue. “Shumë shtetas gjermanë kanë marrëdhanie...

Sërish probleme shëndetësore, kqyreni çka i ndodhë Kancelares Merkel (video)

Duket se shneta e kancelares gjermane, Angela Merkel, asht vërtet sheqetësuese për të. Ajo asht përshri nga dridhje të reja vetëm tetë ditë mbasi...

Merkel, Macron dhe Conte vazhdojnë mbledhjen në barin e hotelit me...

Këshilli Europian përfundon në dy të mëngjesit, por puna vazhdon përpara nji birre për kryeministrin Giuseppe Conte, presidentin francez, Emmanuel Macron, dhe kancelaren Angela...

Çka po ndodhë me Angela Merkel’in, momenti kur i dridhet trupi...

Nji moment të sikletshëm ka pasë kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë takimit me presidentin e Ukrainës, Volodomir Zelinsky. Zelinsk, në Berlin ai u prit me...

Dacic: Trump, Merkel, Macron, Mogherini, të gjithë dridhen dhe askush s’ka...

Serbia ka me marrë pjesë në takimin në Paris nëse Prishtina e hek taksën në mallin serb, ka thanë Dacic. Simbas fjalëve të ministrit të...

Dalin detaje nga biseda telefonike e Vucic’it me Merkel’in

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka folë sot në telefon me kancelaren gjermane, Angela Merkel, mbi marrëdhaniet bilaterale dhe situatën në rajon. Biseda ishte kryesisht e...

Haradinaj: Miqësinë me Gjermaninë po ma xhelozojnë edhe në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në nji konferencë për media mbas kthimit nga Berlini ka folë për temat që janë diskutue atje, dhe për...

Takimi me Merkel: Haradinaj nji herë thotë se s’ju kërkue hekja...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhanë dy përgjigje të ndryshme lidhun me taksën, kur për këtë çashtje asht pyetë nga gazetarët mbas takimit me Kancelaren...