Etiketim: merkel

Te Fundit

Vetëvendosja fajëson LDK’n: Këto janë 10 pikat pse nuk po ndodhë koalicioni

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi, ka tregue 10 pikat se pse nuk po ndodhë koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku përveç tjerash ai...

Takimi me Mustafën, kjo asht kërkesa e Grenell nga selia e LDK’s

I dërguemi i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell mbas takimit që ka pasë me kryetarin e LDK's, Isa Mustafa, deklaroi...

PDK: Komuna dhe Ministria me paraqitë dokumente, ndërtimet në Badoc nuk kanë bazë ligjore

Dega e Partisë Demokratike në Prishtinë ka ba me dije se kanë dorëzue të gjitha kërkesat për me mbajtë seancën e jashtëzakonshme në Kuvendin...