Etiketim: mesazhi

Te Fundit

Shkencëtarët pranë zbulimit të madh lidhun me kancerin

Nji pjesë e zbulueme e sistemit tonë imunitar mundet me u shfrytëzue për me i trajtue të gjitha kanceret, thonë shkencëtarët. Ekipi i Universitetit Cardiff...

Tërmet në Kosovë

Nji dridhje e tokës asht regjistrue sot në Kosovë. Simbas faqes “Earthquake”, tërmeti ka qenë 2.9 shkallë të rihterit dhe epiqendra e tij ka qenë...
don lush gjergji - nana tereze

Ibrahim Rugova në vlerësimin tim

Nga Don Lush Gjergji Filozofia dhe politika sipas Dr. Ibrahim Rugovës Fjalët, shkrimet, idetë, politika paqësore jodhunore e Dr. Ibrahim Rugovës ishte një risi dhe befasi gati...