Tema: meta

Vakitë në Tiranë: Thaçi injoron Dodik’un, Vucic-Metën (video)

Sot në Tiranë asht zhvillue Samiti i Brdo-Brijunit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor. Video nga Klan Kosova: https://youtu.be/bJSBB5GnGLg

Meta dhe Rama e vazhdojnë ‘luftën’ n’rrjetet sociale

Përplasja mes presidentit dhe kryeministrit vijoi edhe këtë të Shtune me tone ironike. Ilir Meta e nisi i pari, tue e quejt Ramën “usta”,...

Trump uron Metën: Shqipnia nji aleate e vyeme

Me rastin e 106-vjetorit të Ditës së Pamvarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka marrë mesazhe të shumta urimi nga lider...

Putin i dergon mesazh urimi Metës për Ditën e Flamurit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urue Presidentin Ilir Meta për ditën e Pamvarësinë së Shqipnisë. Në një postim në Facebook, ambasada ruse ka publikue mesazhin...

Kitarovic me arbanasit e Zarës: 11 shqiptarë dhanë jetën për Kroacinë

Presidenti Ilir Meta dhe homologia kroate Kolinda Grabar-Kitarović, në kuadër të vitit kombëtar të heroit tonë Gjergj Kastriotit, Skënderbeut vizituen bashkësinë e Arbanasve të...

Meta në momentet e fundit, dekreton Sandër Lleshin si Ministër te...

Në limite të afateve, Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta ka dekretue mbramjen e sotme Sandër Lleshin si Ministër të Mbrendshëm. Afati për dekretimin e Lleshit...

Mbas 12 muejsh, Meta dekreton Helidon Bendon në krye te SHISH

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretue mbas nji viti, Drejtorin e Shërbimit Informativ Shtetnor, Helidon Bendon. Emri i Bendos i ishte propozue Metës në...

Rama i kërkoi takim Metës, kjo tash po ndodhë

Pak orë mbasi Presidenti i vendit Ilir Meta nuk dekretoi për Ministër të Mbrendshëm Sandër Lleshin, Kryeministri Edi Rama i kërkon nji takim kreut...

Meta për Saimir Tahirin: Delikuent qe mbyti Europën me drogë

Presidenti i Shqipnisë Ilir Meta përballë gazetarit Çim Peka në emisionin ‘FAKT’ në SYRI.net ka dhanë nji deklaratë te fortë për Saimir Tahirin. I pyetun...

Presidenti i Shqipnisë vjen me nji deklaratë te fuqishme për kufijtë

Presidenti i Republikës se Shqipnisë komentoi debatin e ri ballkanik për kufinin Kosovë–Serbi në nji ligjeratë të mbajtun në Qendrën Europiane “George Marshall” në...