Tema: mike pompeo

Pompeo deklarohet për Iranin nga Rusia. Po çka po lypë atje?

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thote se SHBA’te nuk done lufte me Iranin, ne kohen kur jane rrite tensionet midis dy shteteve.  Gjate deklarimit...

Ne minutin e fundit, Pompeo anulon takimin me Merkel

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo, heshtazi dhe pa arsyetim anulon takimin e parashikuem me Kancelaren Angela Merkel. E vetmja gja qe u permend ishte 'çashtjet...

E fundit: Mike Pompeo anulon takimin me Merkel

Departamenti i Shtetit Amerikan lajmëroi se takimi i aranzhuem për sot mes Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, dhe Kancelares Angela Merkel, asht anulue. Sektretari i...

Princi arab sulmon Amerikën për tërhekjen e trupave nga Siria

Nji anetar i nalte i familjes mbretnore ka kundershtue terhekjen e trupave amerikane nga Siria.  Princi Turki al-Faisal tha per BBC se ky veprim ka...

Bushati kallxon qysh i ka telefonue Pompeo…

Tirana dhe Washingtoni vazhdojne me shkembye mesazhe në nivele e nalta. Ministri i Jashtëm i Shqipnise, Ditmir Bushati, ka marrë nji telefonate nga Sekretari...

Pacolli merr nji letër nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka ba të ditun se ka pranue nji letër nga Sekretari amerikan i...

Komiteti i Senatit e miraton Mike Pompeo’n për Sekretar të Shtetit

Komiteti për Marrëdhanie me Jashtë i Senatit të Shteteve të Bashkueme miratoi emnimin e drejtorit të CIA's, Mike Pompeo, në postin e Sekretarit amerikan...
pompeo-1024x576

A ka me ndryshu politika e jashtme e SHBA me Pompeo’n?

Michael R. Gordon / Nancy A. Youssef Sekretari i Shtetit, i sapoemëruari Mike Pompeo ka një lidhje të fortë me presidentin DonaldTrump dhe kjo do...

Kush asht Mike Pompeo, Sekretari i ri Amerikan!

Emnimi i Mike Pompeo, si Sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, mbasi drejtori i CIA's asht konsiderue gjithnji, si nji nga...

Çka lypi Haradinaj ne CIA?

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, pati takim me shefin e CIA, Mike Pompeo, në Shtetet e Bashkueme të Amerikës. Njoftimin për këtë takim shefi...