Tema: Milan

Milan dhe Inter marrin vendimin zyrtar për stadiumin e ri

Milan dhe Inter vendosin perfundimisht me ndertue se bashku nji stadium te ri, transmeton Rrokum.TV Stadiumi ka me pase kapacitet prej 60 mije vendesh dhe...

“Tranohen serbët”: Urrene Milanin se po luen në Kosovë me nji...

Milani ka njoftue zyrtarisht se me 10 Gusht ka me zbarkue ne Kosove. Ne stadiumin "Fadil Vokrri", 7 herë kampioni i Europes ka me luejt...

Ylli i Real Madrid sapo ka mbërri në Milan

Theo Hernandez sapo ka mberri ne aeroportin e Milanos se bashku me agjentin e tij. Neser ne mengjes ai ka me i krye vizitat mjekesore...
Milan

Zyrtare: Milani jashtë Europa League

Milani zyrtarisht asht tërhekë nga pjesëmarrja në Europa League sezonin e ardhshëm mbasi ka arritë marrëveshje me UEFA'n për Fair-Playin Financiar. Në nji njoftim të...

E konfirmueme: Në këtë datë AC Milan vjen në Kosovë

Gjiganti italian, AC Milan, po vjen në Kosovë dhe tashma kjo asht diçka e vërtetë. Kjo së fundmi asht konfirmue për Metron nga Agron...
Milan

E bujshme: Feronikeli, ndeshje miqësore ndaj Milanit, kjo asht koha kur...

Gjiganti italian, AC Milan, mundet me zbritë në stadiumin “Fadil Vokrri” me zhvillue nji ndeshje miqësore ndaj kampionit të Kosovës, Feronikelit. Drejtori i ekipit të...

Njihuni me transferin e ri të Milanit (video+foto)

AC Milan ka ba "goditjen" e pare ne kete merkato. Kuqezijte kane ble mesfushorin Rade Krunic nga Empoli. Drejtori sportiv i Empolit, Pietro Accardi ka thane...

Dy largime të mëdhaja nga Milani, ka me ju befasue veprimi...

Mbas Leonardos, që pritet me zyrtarizue largimin nga Milani këtë të Martë, edhe trajneri Rino Gattuso, ka vendosë me dhanë dorëheqjen, mbas dështimit për...

E bujshme: Igli Tare mundet me u emnue drejtor sportiv i...

Drejtori sportiv nga Shqipnia, Igli Tare, mundet me u emnue si drejtor sportiv i gjigantit italian, Milan. Drejtuesit e Milanit nuk janë të kënaqun me...

Kjo maca e “Playboy” po i ngushllon tifozet e Milan

Tifozja braziliane e Milanit, e ka perkrah ekipin e saj të zemrës me disa foto tejet provokuese, mbas barazimit zhgënjyes me Parman. Modelja e “Playboy”,...