Tema: mimoza

Shpendi e Mimoza bahen bashkë në qeverisjen e Prishtinës

Pas vendimit të kryetarit të komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies asht nda në dysh: drejtoria për shëndetësi dhe drejtoria...

Kusari-Lila n’RROKUM: Qeveria ‘Haradinaj’ s’e ka jetën e gjatë! (video)

Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa, e ftueme ne Dite Mbas Dite ne Rrokum, ka fole per temen: Zgjedhje apo vazhdim i Qeverise 'Haradinaj'. Ajo ka thane...

Kur po sheh zgjedhje kryetarja e Alternativës?

Kryetarja e Alternativës, deputetja Mimoza Kusari-Lila, ka kërkue që partitë politike t'ulën dhe të merren vesh për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Deputetja Kusari-Lila...

Kjo asht kryetarja e re e Alternativës (foto)

Asht mbajt Kuvendi i parë zgjedhor e subjektit ma të ri politik në vend, Alternativa. Delegatëve dhe mysafirëve të pranishëm i asht drejtue deputeti i...

Mimoza i ‘godet’ deputetët, kallxon qysh pihet duhani mbrenda Kuvendit

Sot po vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për ndotjen e ajrit në Kosovë. Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, tha se deputetëve të...

Shpallet i pafajshëm i akuzuemi për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit

Gjykata e Gjakovës ka shpall aktgjykimin në rastin e tentim-vrasjes së pretendueme ndaj deputetes së Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lilës dhe të Prenk Radit. I...

Haradinaj e ‘godet’ keq Mimozën: S’di me vallëzue une para Gadafit!

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thanë se do të sjellë dokumente për 100 ditëshin e parë që ka punue, tue shtue se do...

Shkarkohet kjo anëtare e bordit të RTK’s, kjo asht arsyeja (foto)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votue pro shkarkimit të anëtares së deritashme të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës (RTK), Mimoza Hasani –...

‘Bashkë për Gjakovën’, koalicioni ma i ri në mbështetje të Kusari-Lilës!

“Bashkë për Gjakovën” quhet koalicioni i sapozyrtarizuem në Gjakovë në mes të Alternativës, Lëvizjes Vetëvendosje, LDK's dhe AKR's, për raundin e dytë të zgjedhjeve...

Mimoza: Gjakova ka kalue nga nji qytet i depresionit në atë...

Mimoza Kusari-Lila, e ftueme në 'Dite mbas Dite' në Televizionin Rrokum ka thanë se viti 2018, ka me qenë vit i Gjakovës ngase priten...