Tema: mobilizimi

‘Destabilizim’ para anëtarësimit në INTERPOL, mobilizohet Policia!

Krejt pjesëtarëve të Policisë së Kosovës u asht zgjat orari i punës nga sot, nga 8 orë sa kanë punue rregullisht, ata tash kanë...

Me mjete të blindueme dhe mortaja të reja, Shqipnia nis stërvitjen...

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i Shqipnisë Gjeneral Brigade Bardhyl Kollçaku, ka kry nji inspektim të punës dhe të stërvitjes së deritanishme të grup-batalionit...

Mobilizohen shqiptarët, qe sa pare janë ba për dënimet ndaj lojtarëve...

Shqiparët janë mobilizue menjiherë mbasi Komisioni Disiplinor i FIFA's ka dhanë gjoba për tre lojtarët e Zvicrës të cilët festuen me shqiponjën mbas shënimit të...

Mobilizimi serb, përmes propagandës ndali punimet në rrugën Deçan-Plavë

Nji komunikatë për media gjatë ditës së djeshme e Kishës Ortodokse serbe ka ba që punimet në rrugën Deçan-Plavë me u ndërpre. Në nji njoftim...

Policia mobilizohet në veri, kjo asht tash arsyeja!

Forca të shtueme të Policisë së Kosovës janë pa mëngjesin e së Hanës tue shkue drejt veriut ët vendit. Burime te Metro's tregojnë se dheta...

CIA mobilizon Ballkanin kundër Serbisë dhe Rusisë (video)

Shërbimi inteligjent amerikan, CIA, duket se ka nis nji bashkëpunim me shërbimet simotra në Ballkanin Perëndimor. Në këtë bashkëpunim asht përjashtue vetëm Serbia. Thuhet se në...

Shqipnia mobilizohet kundër sulmeve terroriste

Mbas sulmeve terroriste në disa qytete t'Europës dhe kërcënimeve për sulme të tjera nga ISIS, Policia e Shtetit në Shqipni thotë se ka marrë...

Mobilizohet Policia, prej sot punë 12 orë. A asht shkak Demarkacioni?

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët kanë qenë në pushime të ndryshme, prej sot janë detyrue me i ndërpre dhe me dalë në punë....

Harrojeni pak Sirinë: Ky mobilizim ushtarak ju futë ethet (foto)

Duket se për momentin kemi me harrue pak Sirinë, mbasi bota rrezikon me shkue drejt nji tjetër konflikti t'armatosun. SHBA ka dërgue nji flotë me...

A po bahet gati Serbia për luftë, ka fillue me ftue...

Ministria e Mbrojtes e Serbisë duket që kësaj radhe e ka përnjimend. Në nji afishe e cila po shpërndahet prej dje në çdo shtëpi e...