Tema: modeli

‘Ma vonë u nxe situata’, Arilena tregon skenat intime me modelin

Shumë e pëlqyeme por edhe shume e komentueme ishte kanga që Arilena Ara publikoi pak javë ma parë. Kjo për faktin se kangëtarja shfaqet në...

Ky asht modeli i ri i ‘Forcave Speciale Ruse’ (video)

Sistemi i ri i ashtuquejtuni ‘ Voin’ përmban exoskeleton, microrobotikë dhe mjet fluturues pa pilot për kontroll të territorit. Me armen ma të re, ushtria...

Modeli i dy Gjermanive, zgjidhje për Kosovën dhe Serbinë

Drejtoresha e Qendrës për Politikë të Jashtme në Beograd, Aleksandra Joksimovic, thotë se tashma asht e qartë se po i afrohemi fazës përfundimtare të...

Vucic i thotë ‘JO’ këtij modeli për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, i cili po qëndron për vizitë në qytetin Vlladiçin Han, tue ju përgjigj interesimit të gazetarëve, tha se ndryshimet...

Vucic deklarohet për propozimin e Oliver Ivanovic’it për Kosovën

Kyetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, sot ka thanë se “modeli i Qipros” nuk asht zgjidhje për Kosovën. Ky deklarim erdhi mbasi nji gja të...

Ivanovic: Ky asht modeli për zgjidhjen e çashtjes së Kosovës

Kufizimi ndërmjet serbëve e shqiptarëve në Kosovë vetëm në hartë kishte me u dukë mirë, ka deklarue politikani serb nga veriu i Kosovës, Oliver...

Serbi – Kosovë si dy Gjermanitë?

Marrëveshja themelore e vitit 1972 mes Gjermanisë Perëndimore dhe Gjermanisë Lindore mundet me shërby si model për Serbinë dhe Kosovën, mendon politologu dhe eksperti...

Audi A8 i ri, mësoni se çka asht kerri ma i...

Ma n'fund qe ku vjen versioni i ri i Audi A8. Në vjetet e shkueme, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes...

Land Rover e sjell modelin e ri Discovery, qe sa kushton...

Kompania e mirënjoftun e kerreve Land Rover, ka krijue versionin ma të ri të modelit Discovery. Land Rover Discovery 2017, i cili ka shtatë ulëse,...
video

Abazi: Modeli Thaçi & Veseli asht model sikur i Putinit dhe...

Kadri Veseli asht ba pjese e PDK pa debat te mirefillte, dhe ardhja e tij i ka eliminue figurat kyçe te krahut te forte...