Tema: Mogherini

Kjo asht deklarata e Mogherini’t mbas akcionit të policisë

Nëse ndihma e BE nuk përdoret në mënyrë të mençun sot, nëse e humbim këtë rast, e shoh rrezikun e forcave të errëta të...

Mogherini jep këtë deklaratë lidhun me Ushtrinë e Kosovës

Përfaqësuesja e naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka folë përsëri për formimin e Ushtrisë nga Kuvendi i Kosovës. Përmes nji deklarate dhanë në Komisionin...

Haradinaj: Shyqyr Zotit që i kuptuem planet e Mogherinit dhe e...

Kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se dialogu i asht marrë nga dora tashma Mogherinit. Ai thotë se Mogherini tha në Tiranë ‘hjekne taksën se menjiherë jau...

Mogherini gëzon Ballkanin me këtë deklaratë

Menjiherë mbas Samitit të Brdo-Brijunit në Tiranë, shefja e politikës së jashtme në BE, Federica Mogherini, nga Rumania deklaroi se perspektiva e Shqipnisë drejt...

Haradinaj “godet” Mogherinin: Pshtuem nga kjo gja

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thanë se suksesi ma i madh i Samitit të Berlinit ka qenë hekja e mandatit të Shefes së Diplomacisë Europiane,...

Përfundon takimi Thaçi-Mogherini në Tiranë, Presidenti thotë se i kërkoi liberalizimin...

Ka përfundue takimi i mbyllun në Tiranë mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, dhe përfaqësueses së Naltë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Presidenti i Kosovës,...

Mogherini në Tiranë: Nëse Kosova e hek sonte taksën, unë thirri...

Përfaqësuesja e naltë e BE, Federica Mogherini, ka deklarue se përgjegjësia e dialogut Kosovë- Serbi asht në duer te vendimarrësve në Kosovë.o. Ajo po ashtu...

E fundit: Nis takimi i mbyllun mes Thaçit e Mogherinit në...

Ka nisë në Tiranë takimi i mbyllun mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së Naltë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Ky takim mes...

Diskutime për dialogun edhe në Tiranë, takohen Thaçi, Vucic dhe Mogherini

Përfaqësuesja e Naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka me u takue me presidentin kosovar, Hashim Thaçin, dhe atë serb, Aleksandar Vucic, gjatë samitit...

Letër Mogherinit: Lugina e Preshevës me u përfshi në dialog

Kryetari i Këshillit kombëtar të shqiptarëve Ragmi Mustafa, kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, dhe deputeti në Kuvendin e Serbisë nga kjo komunë,...