Tema: Mogherini

Letër Mogherinit: Lugina e Preshevës me u përfshi në dialog

Kryetari i Këshillit kombëtar të shqiptarëve Ragmi Mustafa, kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi, dhe deputeti në Kuvendin e Serbisë nga kjo komunë,...

Presidenti Thaçi deklarohet mbas takimit me Mogherinin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, asht deklarue para mediave mbas daljes nga takimi që pati me Shefen e Politikës së Jashtme të BE, Federica...

Nisin takimet: Mogherini takohet me Vucic’in dhe Brnabic’in

Shefja për Politikë të Jashtme të Bashkimit Europian (BE), Federica Mogherini, ka zhvillue nji takim me Presidentin e Serbisë dhe Aleksandar Vucic dhe kryeministren...

Mogherini i pret Kosovën dhe Serbinë me delegacione (foto)

Sot në Gjermani asht tue u mbajtë Samiti i Berlinit, ku pjesëmarrës janë të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor. Atje do të zhvillohen disa takime...

Befasi për të gjithë: Edhe Mogherini merr pjesë në takimin e...

Përfaqësuesja e Naltë e BE, Frederica Mogherini, me sa duket nuk ka marrë naj ftesë personale për samitin e Berlinit , ku në fokus...

Darka e vështirë: Merkel karshi Mogherinit, Ramës, Thaçit e Vucic

Para do kohe, gazetarja austriake Adelheid Woelfl shkruente se ideja për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë ka lind në nji takim mes Edi...

A e pengon Haradinajn që dialogun me vazhdue me udhëheqë Mogherini?...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklarue se nuk e pengon që dialogun Kosovë-Serbi me vazhdue me udhëheqë Federica Mogherini. “Unë nuk kam vendim se...

Deputetët gjermanë kritikojnë Mogherini’n për Kosovën

Deputetët e grupit parlamentar dhe Partisë së të gjelbërve në parlamentin gjerman kanë shprehë kundërshtime ndaj paralajmërive se shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini,...

Haradinaj “godet” Hahn’in dhe Mogherini’n

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikue përfaqësuesen e naltë të BE, Frederica Mogherini, dhe komisionerit për Zgjanim, Johannes Hahn lidhun me deklarimet e...

Haradinaj: Kur i kam kërkue që edhe Amerika m’u përfshi në...

Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK's, Ramush Haradinaj, ka thanë se me vendosjen e taksës, kanë krijue ambient shumë ma të sigurt për...