Etiketim: Mogherini

E Fundit

Marrëveshja finale LDK-VV: Haziri konfirmon këtë lajm?

Negociatat ndërmjet LVV e LDK për bashkëqeverisje, priten me përfundue sot, me nji marrëveshje të madhe për ndamjen e tri posteve kryesore si dhe...

Çka po ndodhë? Konjufca dhe Aliu braktisin mbledhjn e kryesisë së Vetëvendosjes

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, dhe Librun Aliu, kanë brakrtisë mbledhjn e kryesisë së Vetëvendosjes. Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj...

Finalizimi i marrëveshjes LDK-VV pritet sot, në këtë orë?

Dy kryesitë, ajo e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike tw Kosovws, janë mbledhë sot për me diskutue se a pajtohen në parim me marrëveshjen...