Tema: Mogherini

Keni me u çuditë pse Mogherini e ka ftue n’takim urgjent...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka me mbajtë sot takim urgjent me Përfaqësuesen e Naltë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Thuhet se në takim ka...

Mogherini e ka nji ‘selam’ për Thaçin!

Përfaqësuesja e naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini ka kontaktue presidentin Hashim Thaçi për me u njoftue rreth ngjarjeve të fundit të krijueme nga...

Çka thotë Mogherini për ngjarjen e së Shtunes me trenin?

Shefja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini ka vlerësue sot se tensionet në raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë janë të nalta, por të dyja palët...

E konfirmon Mogherini: E ardhmja e Ballkanit asht në BE

Ballkani asht i vendosun në zemër t'Europës dhe e ardhmja e tij asht në Bashkimin Europian, tha Përfaqësuesja e Naltë e BE's për Politikë...

Kosova tash zyrtarisht ka me pasë qasje në programet e BE’s...

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takue sot përfaqësuesen e naltë të BE's për Politikë të Jashtme, Federica...

Hoxhaj takon Mogherinin, kerkon me i ba presion ma shumë Serbisë

    Ministri i jashtem Enver Hoxhaj po zhvillon nji vizitë dy ditore ne Bruksel e Strasburg  ku sot ka zhvillue nji takim me shefen e...

Reforma në drejtësi në fokus të bisedimeve Rama-Hahn-Mogherini

U zhvillue në Bruksel takimi i VIII i Këshillit të Stabilizimit dhe Asociimit Shqipni-BE. Takimi u drejtue nga kryeministri Edi Rama. Në këtë takim referoi Zavendëspresidentja...

Çka po e shqetëson BE’n tash për Turqinë!

Bashkimi Europian ka shpreh “shqetësim” lidhun me arrestimet dhe shkarkimet e mija njerëzve në Turqi, të cilët janë të dyshuem për perfshimje në përpjekjen...

Presidenti shkon n’Bruksel, qe me kend takohet!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takohet sot në Bruksel me përfaqësuesen e naltë të BE's për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, dhe...
mogherini

Mogherini vjen në Kosovë. Flet n’seancen solemne të Kuvendit

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, qendron sot në Prishtinë. Mogherini pritet të flasë në nji seancë solemne të Kuvendit të...