Etiketim: Mogherini

Te Fundit

Vetëvendosja fajëson LDK’n: Këto janë 10 pikat pse nuk po ndodhë koalicioni

Zyrtari i Vetëvendosjes, Boiken Abazi, ka tregue 10 pikat se pse nuk po ndodhë koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku përveç tjerash ai...

PDK: Komuna dhe Ministria me paraqitë dokumente, ndërtimet në Badoc nuk kanë bazë ligjore

Dega e Partisë Demokratike në Prishtinë ka ba me dije se kanë dorëzue të gjitha kërkesat për me mbajtë seancën e jashtëzakonshme në Kuvendin...

Zadhanësi i PDK’s jep emnat, qe kush janë ideatorët kryesorë të “Syrit të Popullit”

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallë fajtorë të akuzuemit në rastin e njohun si “Syri i Popullit”. Të akuzuemit janë shpallë fajtorë për pregaditje të...