Tema: moti

Sylë Tahirsylaj tregon për motin në ditët e ardhshme, qe çka...

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka tregue se çfarë moti ka me mbajtë ditëve në vazhdim mbi vendin tonë. “Temperaturat janë më të rritura se...

Bahuni gati: Qe deri n’sa gradë priten me shkue temperaturat

Masat e ajrit me presion të rritun atmosferik të cilat kanë përfshi vendin, mbeten të qëndrueshme edhe për gjatë këtyne pesë ditëve të ardhshme. Kjo...

Lajm i mirë: Ky asht moti në ditët në vazhdim

Nga mbasditja e sotme pritet që reshjet e shiut me u ndërpre dhe me fillue nji mot i mirë, për me vazhduar kështu edhe...

Sylë Tahirsylaj jep lajmin e mirë: Mos u tutni, s’ka me...

Era dhe reshjet e shiut të cilat janë të pranishme këto ditë në Kosovë, kanë shkaktue droe se mundet me pasë vërshime në vend. Eksperti...

Stuhia “Andrea” godet Ballkanin. Në disa shtete gjendje e jashtëzakonshme. Rrezik...

Nji përkeqësim i kushteve atmosferike, me shi të rrëmbyem dhe erna të forta, ka goditë pjesë të Ballkanit Perëndimor, ku në disa rajone asht...

Kosovarët hapin sezonin turistik në Vlorë

Sezoni turistik se ka nise ma herët në Vlorë. Qinda qytetarë nga Kosova kanë hape jo zyrtarisht stinën turistike. Janë rreth 160 pushuesit nga Kosova...

Edhe sot temperaturat nën minus gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njofton se te Diellen në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë te Celzit. “Do...

Bora e zbardhi Prishtinën, shihni pamjet (foto)

Në Kosovë sot ka me pasë reshje shiu e bore, ban të ditun IHMK përmes nji komunikate për media. “Do të mbajë mot kryesisht i...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka thanë se sot në Kosovë ka me mbajtë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale parashihen me lëvizë...

Moti ndryshon, priten edhe reshjet e borës

Sot në vend ka me mbajtë mot i ftoftë dhe me vranësina, ndërsa kohë mbas kohe priten reshje lokale bore. Megjithëse pritet nji mot më...