Tema: moti

Moti ndryshon, priten edhe reshjet e borës

Sot në vend ka me mbajtë mot i ftoftë dhe me vranësina, ndërsa kohë mbas kohe priten reshje lokale bore. Megjithëse pritet nji mot më...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot ka me mbajtë mot me vranësina dhe intervale me diell. Në pjesën veriperëndimore parashihet me ra shi në...

Fundjavë me reshje shiu e bore, mëngjesi me ngrica (foto)

Në ditët e fundjavës vendi ynë ka me u përshkue me kalimin e nji vorbulle ciklonike nga Atlantiku, që ka me sjellë kushte për...

Pregadituni për ditët e ardhshme (foto)

Me kalimin e frontit të ftoftë, gjatë natës së shkueme sërish mbi rajon do të shtrihen fusha anticiklonike, që do të sjellin mot të...

Ky mot ju pret deri te Premten

Vendi ynë ka me mbetë nën ndikimin e fushave anticiklonike, e cila ka me kushtëzue mot kryesisht stabil dhe me vranësina. Ditën e Mërkurë, me...

Ky asht moti për sot

Sot në vend ka me mbajtë mot pjesërisht i vranët, ndërsa ka me pasë mundësi për riga lokale shiu. Edhe pse nga Mesdheu kanë me...

Ky asht parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se sot ka me mbajtë mot me vranësina të shpërndame. Ndërkaq, vranësinat ditën e Martë dhe t'Ejten kanë me...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot në vendin tonë ka me mbajtë mot i ftoftë. Temperaturat minimale kanë me qenë në -4 gradë Celsius,...

E Premtja vjen e ftoftë, në vikend mot ma i butë...

Vendi këto ditë po përballet me temperatura të ulëta dhe netë të ftofta. Mirëpo, reshjet e borës, nuk pritet me zgjatë, sepse me masa të...

Ky asht moti për tri ditët e ardhshme

Reshjet e borës, nuk pritet me zgjatë, sepse me masa të ftofta ajrore, kanë me u shtrie edhe fusha anticiklonike, që ditën e Premte...