Tema: moti

Ky asht moti, i ftoftë dhe pritet me ra borë

Nga dita e sotme rikthehet i ftofti dhe bora në Kosovë. Simbas Prishtina Weather, gjatë ditëve në vazhdim moti ka me vazhdue me qenë i...

Ky asht parashikimi i motit për sot (foto)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka ba të ditun se edhe sot në vendin tonë moti ka me qenë me shi. Sot mbi vendin tonë...

Moti i cili ju pret sot, i vranët dhe me shi...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka ba të ditun se gjatë ditës së nesërme mbi vendin tonë ka me mbajtë mot kryesisht i vranët. Simbas...

Çfarë moti kemi sot?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se sot temperaturat maksimale parashiheb të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. “Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe...

‘Due bukë para seksit’, prezentuesja e motit i tregon krejt (foto...

Sol Perez asht nji modele dhe prezentuese moti në Argjentinë, shumë e famshme në jetën e show-bizzit. Format e saj seksi kanë 'çmend 3.5 milion...

Pregadituni për fundjavë, ky asht moti qe ju pret! (foto)

Gjatë fundjavës fushat anticiklonike, kanë me u tërhiqë ma në lindje, derisa nga Afrika veriore fusha të presionit të ulët me masa të ngrohta...

Sot pak diell, por çka pritet në fundjavë?

Mbas reshjeve të shiut që ranë dy ditët e fundit, në ditët e ardhshme vendi ynë ka me qenë nën ndikimin e fushave anticiklonike...

Ky asht moti i cili ju pret deri te Hanën (foto)

Mbas reshjeve të shiut që ranë dy ditët e fundit, në ditët e ardhshme vendi ynë ka me qenë nën ndikimin e fushave anticiklonike...

U tranu moti! E bon Zoti det shkretinen! (video)

Arabia Saudite prej 10 Nandorit asht godit nga te rreshuna qe s'mbahen mend ne kete ane te botes.   Tridhete njerez tashma kane vdeke si pasoje...

Moti për këto tri ditë

21.11 – Mot i vranët, kohëpaskohe me reshje shiu. Në vise malore priten edhe reshje bore. 22.11 – Mot kryesisht me vranësina, mbasdite mundësi për...